dzieci czytają książki w mieście

Tydzień Bibliotek
W maju obchodziliśmy XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Z tej okazji w bibliotece można było obejrzeć wystawę pn. „Książka dawniej i dziś”, na której zgromadzono książki wydane na przełomie XIX i XX wieku oraz współczesne.
Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny na „Plakat promujący bibliotekę lub czytelnictwo”. Uczniowie wykonali piękne plakaty, a autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni:
I miejsce zajęły Jagoda Grono i Kaja Kocik z kl. 7b oraz Julia Cierzniak z 1a;
II miejsce- Hanna Bałuczyńska z 6d i Nazar Pidhrebelnyi z 5b;
III miejsce- Julia Kordaś 4a i Zuzanna Wawrzyniak 1c.

Czytelnicy z klas II-VIII brali udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników, który trwał od października 2023r. do maja 2024r. Do III finałowego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice, które świetnie poradziły sobie z pytaniami konkursowymi i uzyskały tytuły:
Maja Rogowska z kl. 3b – I Wicemistrz Polski,
Ewa Kosmala z kl. 7a – II Wicemistrz Polski.

Gratulujemy zwycięzcom konkursów!
Uczniowie z klasy 7b wzięli udział w „Literackiej grze miejskiej – Gramy z patronami” zorganizowanej przez MBP w Szprotawie. Gra, podczas której należało wykazać się znajomością życia i twórczości literackich patronów roku 2024, okazała się świetną zabawą.
Biblioteka szkolna włączyła się do współorganizowania akcji Ogólnopolskich Wyborów Książek. W naszej szkole Wybory Książek odbyły się 21 i 22 maja. Wszyscy uczniowie otrzymali karty do głosowania, na których wpisywali tytuły najciekawszych przeczytanych książek, a także te, które chcą aby zostały kupione do biblioteki szkolnej. Karty do glosowania wrzucano do urny, a nad przebiegiem wyborów czuwała komisja
wyborcza złożona z obecnych uczniów i absolwentów szkoły. Wyniki wyborów będą dla nas cenną wskazówką przy zakupach książek do biblioteki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, którego staliśmy się beneficjentem.
Celem podejmowanych działań było upowszechnianie czytelnictwa i promocja biblioteki.

FACEBOOK 

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook