lista Ogólnopolskich telefonów zaufania

Jeśli szukasz pomocy, porady czy wsparcia, pamiętaj, że w szkole może pomóc Ci wychowawca, nauczyciel, psycholog lub pedagog szkolny. Możesz skorzystać również z ogólnopolskich telefonów, gdzie w sposób anonimowy, bezpieczny dla Ciebie, pomocy udzielają specjaliści, którzy chętnie z Tobą porozmawiają.

Ogólnopolskie telefony zaufania

800 12 12 12 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (bezpłatny, czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu)

Zadzwoń, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Jeśli zadzwonisz w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

116 111–Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży (bezpłatny, czynny 24h/7)
Zadzwoń, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.
Możesz też, poprzez stronę www.116111.pl przesłać wiadomość.

800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę).
Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu.

800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 9:30 - 15:30)
Pod tym numerem telefonu dzieci i dorośli mogą uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie.

800 70 22 22 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (bezpłatna, czynna 24 h/7)
Pomoc psychologiczna dla osób, które czują się przygnębione, nie radzą sobie z codziennością, ze stresem, przeżywają kryzys emocjonalny, nie mogą się pogodzić ze stratą bliskiej osoby, doświadczają przemocy, nie chce im się żyć. Można też przesłać wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

116 123 – Poradnia telefoniczna dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
(bezpłatna pomoc dostępna codziennie w godz. 14:00-22:00)
Pomoc skierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym, osób niepełnosprawnych.

800 108 108 - Linia wsparcia dla osób po stracie bliskich.
(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 14:00-20:00)
Pomoc adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady.

801 140 068 - Pomarańczowa Linia
(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 14:00-20:00)
Pomoc dla rodziców dzieci pijących alkohol i zażywających narkotyki.

800 100 100 – Infolinia dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci.
(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 11:00 do 17:00)
Pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy mierzą się z frustracją, bezsilnością i potrzebują wsparcia w czasie pandemii, a także pomoc w sprawie bezpieczeństwa dzieci.