Pożegnanie Klas Trzecich
W czwartek, 26 czerwca jedną z dwóch wyjątkowych uroczystości było zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich. To był wzruszający moment, w którym pożegnaliśmy trzecioklasistów kończących pierwszy etap edukacji. Wydarzenie rozpoczęła Pani Dyrektor Olga Tórz-Wciórka, która w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów, rodziców i wychowawczyń: p. Moniki Budner, p. Moniki Janowskiej i p. Anny Sulik, dziękując za wspólną drogę, pracę, zaangażowanie i wszystkie piękne chwile.
     Głos zabrała również przedstawicielka Rady Rodziców p. Monika Pasik, która z ogromną serdecznością podziękowała dyrekcji, wychowawczyniom i nauczycielom za trud, serce i opiekę, jaką otaczali dzieci przez te trzy lata.
     Każdy uczeń otrzymał symboliczny „bilet do klasy czwartej”, a wybrani uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami uznania za sukcesy w konkursach pozaszkolnych oraz w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Gratulujemy wszystkim małym pasjonatom nauki!
     Nie zapomniano również o rodzicach – każdy z nich otrzymał serdeczne podziękowanie za wsparcie, współpracę i troskę o dobro wspólnej szkolnej społeczności.
Kulminacyjnym momentem uroczystości był wzruszający występ trzecioklasistów. Uczniowie zaprezentowali uroczystego poloneza, a następnie zaśpiewali autorską piosenkę o szkole, napisaną na melodię utworu Sylwii Grzeszczak „Och i ach”. To było pełne emocji i radości zakończenie etapu, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.
   Dziękujemy wszystkim za wspólne trzy lata – pełne nauki, zabawy, sukcesów i przyjaźni. Kochani Trzecioklasiści, powodzenia w klasie czwartej! Zapraszamy do galerii z uroczystości na naszym szkolnym facebookowym profilu.
Zakończenie klas 8

Czerwcowe popołudnie, przyniosło ze sobą wyjątkowy moment – uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych, przed którym odbyło się pożegnanie trzecioklasistów z pierwszym etapem edukacji. Były to chwile pełna wzruszeń, wspomnień i nadziei. Chwila, w której czas jakby zatrzymał się na moment, by oddać głos temu, co najważniejsze – młodości, marzeniom i wdzięczności.

     Uroczystość pożegnania absolwentów rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której pani dyrektor Olga Tórz-Wciórka skierowała do uczniów ciepłe i pełne otuchy słowa. Głos zabrała również przedstawicielka rodziców, pani Joanna Mróz, dziękując nauczycielom za opiekę i wsparcie, a uczniom za trud i zaangażowanie w minionych latach. Ósmoklasiści, z powagą i wzruszeniem, złożyli swoje uroczyste ślubowanie – symbol pożegnania i obietnicy pamięci.

     Każda klasa ósma została zaproszona na środek. Przed oczyma zgromadzonych rozgrywał się piękny obraz młodych ludzi odbierających wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce, sukcesy dydaktyczne, osiągnięcia sportowe, pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz zaangażowanie w działalność wolontariacką. Płynęły podziękowania dla uczniów, ale i dla rodziców, którzy wspierali swoje dzieci w codziennym trudzie i radościach. Słowa uznania i pożegnania wybrzmiały również w przemówieniu  przedstawiciela klas siódmych oraz samych ósmoklasistów. Uczniowie dziękowali nauczycielom, rodzicom, kolegom i koleżankom – za lata wspólnej nauki, za przyjaźnie i za wszystkie te chwile, które budują wspomnienia.

     Ważnym punktem uroczystości było przekazanie pocztu sztandarowego młodszym kolegom z klas siódmych – gest, który łączy pokolenia uczniów i przypomina o ciągłości szkolnych tradycji.

     Po części oficjalnej nadszedł czas na Galę Talentów „Superjedynki” barwny przegląd młodzieńczej pasji i wyobraźni. Publiczność mogła podziwiać występy muzyczne i taneczne, pokaz sztuk walki, popis sprintera, magika, mistrza kostki Rubika, a także odważne trio rowerowe prezentujące swoje umiejętności. Na scenie wybrzmiała poezja o melancholijnym klimacie. Wystąpiła również grupa "Pierwszaków-Ósmaków”.

     A gdy ostatni dźwięk oklasków umilkł, wybrzmiała melodia, która połączyła wszystkich obecnych – Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy Marka Grechuty. Pieśń, która tego dnia stała się mostem między tym, co było, a tym, co dopiero przed nami.

     Zapraszamy na nasz facebookowy profil, gdzie oprócz zdjęć z uroczystości znajdziecie wspaniałe dwa występy naszych trzecioklasistów - link

To niesamowite, ale nadszedł już ten czas. Czas podsumowań, nagradzania, wspomnień... ale i wakacyjnych planów. Już w czwartek odbędzie się uroczystość zakończenia pierwszego atapu nauki przez trzecioklasistów, a później pożegnamy oficjalnie naszych absolwentów. W piątek rok szkolny 2024/2025 kończą pozostałe klasy. Poniżej haromogram uroczystości.

CZWARTEK - 26 czerwca

  • 12:00 - klasy 3 (czas opuścić edukacyjne gniazdo!)
  • 14:00 - klasy 8 (ostatni dzwonek w podstawówce!)
  • Gdzie? Sala gimnastyczna

PIĄTEK - 27 czerwca

  • 8:00 - klasy 1-2 (mali bohaterowie, wielkie wakacje!)
  • 9:00 - klasy 4-7 (jeszcze nie koniec kariery, ale czas na przerwę! )
  • Gdzie? Parking szkolny

Weź dobry humor, uśmiech i przyjdź po swoje świadectwo. Do zobaczenia!

Klasa 8a i 8b w Warszawie

Gdy opadły emocje po egzaminach i wystawianiu ocen, klasy 8a i 8b wyruszyły odetchnąć od szkolnego zgiełku do stolicy Polski. Pierwszym etapem warszawskich wojaży było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Historyczna podróż przez epoki w formie multimedialnych ekspozycji i oryginalnych lokacji zachwyciła chyba wszystkich. Kolejnym etapem odkrywania uroków metropolii była wizyta na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty w Sejmie. Samo przejście przez kolejne kontrole i zabezpieczenia wzbudziło sporo emocji. Podczas wizyty na Sali Posiedzeń udało się naszym ósmoklasistom porozmawiać z posłem Marcinem Józefaciukiem, który nie miał łatwego zadania, odpowiadając na rzeczowe i konkretne pytania. Dalszą część dnia nasi wycieczkowicze spędzili na zwiedzaniu zabytkowej części miasta z przewodnikiem. Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć Kolumny Zygmunta, Zamku Królewskiego czy Pomnika Małego Powstańca. Ostatnim punktem drugiego dnia wyprawy była niezwykła przygoda – Niewidzialna Wystawa! Wyobraźcie sobie, że nagle zapada całkowita ciemność i musicie radzić sobie w nieznanym miejscu lub na ruchliwej ulicy, nie widząc zupełnie nic. Niewidomi przewodnicy zabrali naszych uczniów w taką podróż. To niesamowite przeżycie. Dopiero po kilkudziesięciu minutach odkrywania zagadek niewidocznego świata człowiek uzmysławia sobie jakim wielkim darem jest zmysł wzroku i z jakim ogromnymi trudnościami borykają się ludzie pozbawieni tego szczęścia. Ostatni dzień rozpoczął się od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ósmoklasiści mogli w wyjątkowy sposób poszerzyć zdobytą na lekcjach historii czy języka polskiego wiedzę z okresu II wojny światowej. Po tej historycznej podróży nadszedł czas na współczesne atrakcje. Ostatnim punktem programu, na który czekali niektórzy z wielkimi emocjami, była wizyta na Stadionie Narodowym. Uczniowie mieli okazję zwiedzić nie tylko trybuny, podziemia czy sale bankietowe, ale i… szatnię polskiej reprezentacji piłki nożnej! Fotek przy koszulkach i szafkach swoich idoli nie było końca! Trzydniowa wycieczka była ostatnią wspólną przygodą naszych tegorocznych absolwentów. Czas na uroczyste pożegnanie, odbiór świadectw i w pełni zasłużone wakacje! Więcej zdjęć w naszej galerii na facebookowym profilu

Spotkanie z absolwentem
Na początku czerwca uczniowie klas 2c i 4b mieli wyjątkową okazję spotkać się z absolwentem naszej szkoły – Mateuszem Chutką. Gość zaprezentował własnoręcznie wykonane figurki z plasteliny, inspirowane postaciami z popularnej serii gier Five Nights at Freddy’s autorstwa Scotta Cawthona. Prezentacja zrobiła ogromne wrażenie na uczniach – barwne, pełne detali prace, pokazały nie tylko talent, ale i ogromne zaangażowanie artysty. Podczas spotkania uczniowie przeprowadzili z Mateuszem wywiad – pytania dotyczyły jego pasji, technik pracy, czasu potrzebnego do wykonania figurek, a także inspiracji i planów na przyszłość. Dodatkową atrakcją była wystawa prac Mateusza, która przez kilka dni cieszyła uczniów, nauczycieli i rodziców. Dziękujemy Mateuszowi za inspirujące spotkanie – jesteśmy wdzięczni za to, że nasi absolwenci chętnie dzielą się swoimi pasjami i motywują młodszych uczniów do twórczego działania. To było niezwykłe spotkanie!

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie
ul. Kopernika 22
67-300 Szprotawa
e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl
tel. 68 376 24 02

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

.

Szkolne media

yt logo 

faceb logo