Wizyta wolontariusza z Niemiec

Wizyta wolontariusza z Niemiec w naszej szkole

Klasy 8a i 7a i 7b uczestniczyły w zajęciach rozwijających umiejętności z języka niemieckiego prowadzonych przez  wolontariusza Matthiasa z Chemnitz. Było dużo zabawy, uczniowie poznali nowe zwroty i słówka, a najbardziej podobała się  "Sałatka językowa - so lala" 

Mamy nadzieję na więcej takich spotkań, aby kontynuować naszą  podróż  po krajach niemieckojęzycznych.

 

Niezwykły powrót do szkoły!

Niezwykły powrót do szkoły!

Nasze Uczennice i Nasi Uczniowie spędzili ze sobą dwa bardzo aktywne dni.

Podczas wyjść i wycieczek z wychowawcami budowali relacje klasowe i integrowali się ze sobą. Teraz wszyscy gotowi są do nowych wyzwań w nowym roku szkolnym.

Życzymy, aby był to radosny czas, który przyniesie wszystkim wiele sukcesów.

Foto relację można obejrzeć na szkolnym Facebooku

Narodowe czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023

9 września 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu - corocznej akcji wspólnego czytania lektury. W tym roku czytano powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” z podziałem na role. Kaja Kocik wcieliła się w postać Justyny Orzelskiej, a Alan Sworowski w Jana Bohatyrowicza. Rola narratora przypadła opiekunowi uczniów Danucie Badowskiej.

Organizatorem wydarzenia kulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury była Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie. Narodowe Czytanie odbywało się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Joomla ikona

Historyczna inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

Dla uczniów SP1 rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 już na zawsze pozostanie niezapomniane.

4 września wszyscy spotkali się na…szprotawskim stadionie, gdzie w niecodzienny sposób świętowali rozpoczęcie kolejnego roku nauki wraz z innymi uczniami szkół gminnych. Uroczysta – i z pewnością historyczna – inauguracja uświetniona była przekazaniem uczniom klas pierwszych nowiutkich, błyszczących jednośladów - dzięki projektowi „Rower dla Pierwszaka”. Będą one doskonałą okazją do ciekawych wycieczek po naszym regionie i dbania o zdrowy styl życia.

Rozpoczęcie roku szkolnego na stadionie przyciągnęło również media – na murawie stawili się m. in. dziennikarze TVN, TVP, Polsatu News czy Radia ZET.

Życzymy powodzenia naszym pierwszakom i wszystkim uczniom! Na pewno świetnie sobie poradzicie i dacie z siebie 100%.

Trzymamy za Was kciuki!

FOTO relację obejrzycie na naszym Facebooku

KOMUNIKAT

Komunikat!

Ze względu na trwające remonty w Szkole Podstawowej nr 1 zajęcia dydaktyczno- wychowawcze odwołane są do środy, 13.09.2023 r. W dniach 14-15.09.2023 r. odbędą się zajęcia wychowawczo-opiekuńcze dla uczniów. O ich przebiegu poinformują wychowawcy klas poprzez e-dziennik. Dnia 18.09.2023 r. nieodwołalnie dzieci wrócą do szkoły i realizować będą lekcje wg przygotowanego planu. Od dnia 05.09.2023 r. czynna jest świetlica szkolna. Rodzice pracujący, którzy nie mogą sprawować opieki nad dzieckiem, proszeni są o poinformowanie o tym wychowawcy wraz z podaniem godzin przebywania dziecka w świetlicy. W trakcie trwających remontów, dzieci objęte opieką w szkole, przebywać będą w hali sportowej (wejście od ul. Kopernika).

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że 25.08.2023 r. niespodziewanie w jednej z sal spadł kawałek tynku z sufitu. Po dokładnej ekspertyzie zewnętrznej firmy okazało się, iż przyczyną było znaczne wyeksploatowanie oraz odspoinowanie tynków ze względu na wiek obiektu ( budynek oddany w 1968 roku ). Dyrektor szkoły, w porozumieniu z Organem Prowadzącym, uznała, iż należy dokładnie sprawdzić sufity w całym budynku pod kątem bezpieczeństwa osób w nim przebywających i stąd decyzja o zawieszeniu zajęć. Burmistrz, Mirosław Gąsik, zarządził kompleksowy remont budynku. Dzieci wrócą do sal, w których zastaną podwieszane sufity z nowoczesnym oświetleniem i nową instalacją elektryczną. Dyrektor szkoły zapewnia, że dni, w których zawieszone były zajęcia, nie trzeba będzie odrabiać, a nauczyciele tak dopasują swoje plany dydaktyczne, aby we właściwy sposób zrealizować podstawę programową.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook