„Planetobus” z Centrum Nauki Kopernik odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 w Szprotawie

W dniach 6-7 czerwca Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie miała niezwykłą okazję gościć „Planetobus” – mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie to wzbudziło ogromne zainteresowanie zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. 

Planetobus to duży namiot w kształcie kopuły, który pomieścić może około 30 osób. W jego wnętrzu odbywały się 40-minutowe pokazy astronomiczne na żywo, prowadzone przez wspaniałych edukatorów z Centrum Nauki Kopernik: panią Agatę Podściańską i pana Jakuba Troszaka.

Interaktywne występy w mobilnym planetarium wzbudzały ciekawość, rozwijały pasje i zachęcały do eksploracji kosmosu. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, podziwiania nieba pełnego gwiazd, a nawet symbolicznego „lotu” na Marsa. 

„Planetobus” okazał się doskonałym narzędziem edukacyjnym, które angażuje uczestników i pobudza ich wyobraźnię. Dzieci były zachwycone możliwością interakcji i bliskiego kontaktu z edukatorami, którzy w przystępny sposób tłumaczyli zawiłości kosmosu.

Serdecznie dziękujemy Centrum Nauki Kopernik za to niesamowite wtajemniczenie w tajniki kosmosu oraz za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wizyta w kopule Planetobusa była międzygwiezdną podróżą, którą zapamiętamy na długo. 

Podziękowania kierujemy również do Szprotawskiego Domu Kultury i Rady Rodziców za nieocenioną pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się stworzyć niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników.

Program „Nauka dla Ciebie” Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik jest finansowany w ramach dotacji Ministra Nauki na podstawie umowy z dnia 23 października 2023 r. Nr MEiN/2023/DPI/3079. W 2024 roku w ramach Programu realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, a Centrum Nauki Kopernik za wyjątkową podróż w świat astronomii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Facebook 

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook