niebieski laptop

W związku z ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli Ministerstwo Cyfryzacji przekazało 159 komputerów przenośnych typu laptop o łącznej wartości 458 807,22 zł.

Wsparcie będzie polegało na wyposażeniu w nowe, sprawdzone technicznie  laptopy marki Lenovo uczniów klasy IV szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szprotawa. 

„Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzież w rozwoju kompetencji cyfrowych. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

Aby otrzymać na własność lub w użyczenie komputer przenośny typu laptop rodzic/ opiekun prawny powinien złożyć wypełniony Kwestionariusz  oraz oświadczenia (zał. 1, 2) do Urzędu Miejskiego w Szprotawie.

Powyższe dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Szprotawie w nieprzekraczalnym terminie do 27 października 2023 r. Złożenie przez rodzica/ opiekun prawnego wyżej  wymienionych dokumentów jest niezbędne do przygotowania umowy przekazania/użyczenia komputera przenośnego typu laptop. 

Brak dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów w terminie, wiązać się będzie z opóźnieniem wydania laptopa.

O terminach odbioru sprzętu rodzice/ opiekunowie prawni zostaną poinformowani przez pracownika Urzędu Miejskiego w Szprotawie.

Więcej informacji na temat programu oraz dodatkowe materiały edukacyjne, techniczne znajdują się na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło również infolinię czynną od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 18:00 tel. +48 22 182 22 88, email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Klauzula - zbieranie danych

 Oświadczenie - załącznik1

Oświadczenie - załącznik2

Kwestionariusz 

Jeżeli rodzic nie przyjmie laptopa na własność zobowiązany jest złożyć oświadczenie o rezygnacji.

Rezygnacja z laptopa

 

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook