uczestnicy konkursu rummikub na scenie

W minionym tygodniu miało miejsce wydarzenie, które na stałe wpisze się w historię naszej szkoły. Uczniowie klasy 6d Aleksander Dębiński i Natan Nowak uczestniczyli w XII Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub 2023 w Sztumie. To ogromne osiągnięcie zarówno dla uczniów, jak i dla naszej placówki oświatowej.

Rummikub to niezwykle popularna gra logiczna, która wymaga zarówno sprytu, jak i umiejętności strategicznego myślenia. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło aż 114 uczestników, co stanowi kolejny rekord frekwencji. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło młodych graczy z różnych zakątków Polski, gotowych do rywalizacji i udowodnienia swojego mistrzowskiego potencjału.

Warto również podkreślić ogromne zaangażowanie nie tylko naszych uczniów, ale także innych szkół, które pokonały setki kilometrów, by wziąć udział w mistrzostwach. Szacunek należy się zwłaszcza tym, którzy mieli do przejechania około 500 km.

To niesamowite, że tak wiele szkół i uczniów poświęciło czas i energię, aby wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. To dowód na to, że duch rywalizacji i pasja do gier planszowych łączą młodych ludzi z różnych regionów Polski.

Mamy nadzieję, że sukces Aleksandra Dębińskiego i Natana Nowaka będzie inspiracją dla innych uczniów, zachęcając ich do rozwijania swoich pasji i umiejętności. Gratulujemy naszym Mistrzom Rummikuba i życzymy im dalszych sukcesów.

Mamy nadzieję, że następne edycje Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub przyciągną jeszcze więcej młodych talentów i staną się znaczącym wydarzeniem na mapie polskiej rozrywki planszowej. To fantastyczna okazja do integracji, rywalizacji i wspólnego spędzania czasu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom tego wyjątkowego turnieju, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo!

Już teraz zapraszamy  do SP1 na Mikołajkowy turniej Rummikub :-))

Galeria zdjęć na szkolnym Facebooku 

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook