W dniach 23 kwietnia - 15 maja obchodziliśmy w szkole Książkowe Świętowanie. Termin wydarzenia związany był ze świętami Dnia Książki i Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.” W programie wydarzeń znalazły się propozycje dla wszystkich zainteresowanych. Uczniowie klas II-III uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, na których poznali ciekawostki dotyczące książek. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę mogli wylosować sobie cytat z książki, który często wywoływał uśmiech na twarzy lub zmuszał do refleksji. Do starszych uczniów adresowany był konkurs "Lapbook do ulubionej książki". Powstały interesujące i kreatywne lapbooki, które można obejrzeć na wystawie w bibliotece szkolnej. Autorami najciekawszych prac są:
- Julia Kordaś z kl. 6a – I miejsce,
- Gabriela Mruk i Nathan Augustyniak z 5c – II miejsce,
- Zuzanna Kopaczel z 6b – III miejsce.
W bibliotece przeprowadzono warsztaty pn. Otul książkę, na których uczennice zabezpieczały przed zniszczeniem okładki nowo zakupionych lektur, oklejając je folią. Zajęcie sprawiło dziewczętom dużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Uczniowie mogli też dowiedzieć się, jakie książki czytają nasi nauczyciele. W gablotach w holu szkoły zorganizowano wystawę książek przyniesionych przez pedagogów. Wystawa wywołała duże zainteresowanie wśród społeczności szkolnej. Obchody Książkowego Świętowania przebiegły w miłej i twórczej atmosferze, a ich celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do częstszego sięgania po książki oraz pokazanie, że biblioteka jest miejscem inspiracji, spotkań i rozwijania pasji.

