Tradycją naszej szkoły stały się majowe pikniki dla uczniów klas ósmych organizowane w ramach obchodów Dnia Europejskiego. Po zmaganiach z egzaminem, na ósmoklasistów czekała chwila wytchnienia i zabawy na łonie natury. Przy współpracy z naszymi Przyjaciółmi przygotowaliśmy dla nich grę terenową pod hasłem „EUROPA to my” zorganizowaną na terenie Parku Słowiańskiego. Klasy podzielone na patrole rywalizowały, wykonując zadania matematyczne, związane z historią Polski oraz Unii Europejskiej czy znajomości gatunków roślin rosnących na naszych terenach. Nie mogło obyć się bez sprawdzenia musztry pod okiem wojska i korzystania z mapy w terenie. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po powrocie do „bazy” na wszystkich czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Piknik odbył się dzięki naszym wspaniałym Przyjaciołom i Sponsorom. Tradycyjnie wspierali nas:
- Punkt EUROPE DIRECT z Zielonej Góry
- 11 Batalion Dowodzenia z Żagania i mł. chor. Piotr Kocik
- Uczniowie z klasy 4TŻR Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie
- Pani Ewelina Wcisło (Intermarche)
Pięknie dziękujemy! Zapraszamy do galerii zdjęć z pikniku na naszym facebookowym profilu.

