Po raz kolejny nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskim turnieju piłkarskim o Puchar Tymbarku. Do tegorocznej edycji młodzi sportowcy przystąpili w dwóch kategoriach wiekowych U-12 i U-10. Zawody w starszej grupie, czyli uczniów klas piątych i czwartych, odbyły się 16 kwietnia w Iłowej. Drużyna SP1 zajęła w tym turnieju I miejsce i będzie reprezentować powiat żagański na zawodach wojewódzkich. Natomiast dzieci z klas trzecich i drugich rozegrają swój turniej 30 kwietnia. Jednym i drugim życzymy powodzenia!
Aktualności
W ubiegłym tygodniu odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie z klas II-VIII. Podczas konkursu uczestnicy, czytając nieznane fragmenty książek, prezentowali umiejętności posługiwania się żywym słowem, wyrazistego czytania oraz sztuki interpretacji tekstu. Komisja, spośród 44 uczestników biorących udział w konkursie, wyróżniła następujące osoby w poszczególnych kategoriach klas:
W kategorii klas II:
- Mistrz Pięknego Czytania - Zuzanna Zielińska 2b
- II miejsce – Aniela Bogusz 2d
- III miejsce – Karolina Zawadzka 2c
- Wyróżnienie – Maksymilian Staniaszek 2c
W kategorii klas III:
- Mistrz Pięknego Czytania – Martyna Krawczyk 3c
- II miejsce – Aleksander Janiewicz 3d
- III miejsce – Natalia Wójciszyn 3a
- Wyróżnienie – Kira Dorofeieva 3a
W kategorii klas IV - VI:
- Mistrz Pięknego Czytania – Nadia Maśkiewicz 6c
- II miejsce – Lena Gawryś 6a
- III miejsce – Daria Bunzylo 6b
W kategorii klas VII - VIII
- Mistrz Pięknego Czytania – Oliwia Małecka 7b
- II miejsce ex aequo – Franciszek Litwinka 7c i Natan Nowak 8d
- III miejsce – Marcel Siekiera 8b
- Wyróżnienie – Borys Arciuszkiewicz 7c.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Lubuskich Mistrzostwach Szkół w Rummikub, które zgromadziły aż 30 szkół z województwa lubuskiego, w tym 120 uczestników. Turniej był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia, strategii oraz koncentracji. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Szykuła, Michalina Gręda, Jan Ziński-Stec oraz Aleksander Dębiński, którzy z dużym zaangażowaniem i determinacją rywalizowali z najlepszymi zawodnikami z regionu i uplasowali się na wysokich miejscach. Szczególne gratulacje kierujemy do Jana Zińskiego-Steca, który zajął 9. miejsce w turnieju i tym samym wywalczył awans do Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub, które odbędą się 12 czerwca w Łodzi oraz awans na Mistrzostwa Województwa Lubuskiego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
Wielkie emocje, walka do ostatniej sekundy i niesamowita energia na parkiecie. Nasze dziewczyny, wygrywając w półfinale z Gubinem i Zieloną Górą, zapewniły sobie udział w finale. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców wzięły dziś udział w Finale Wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych. Na trasach w Babimoście zmierzyli się najlepsi biegacze z całego regionu! Dziękujemy za walkę do ostatnich metrów i godne reprezentowanie szkoły. Jesteśmy z Was dumni!
Informacje teleadresowe
Adres szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie
ul. Kopernika 22
67-300 Szprotawa
e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl
tel. 68 376 24 02
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00
.

