Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał pod hasłem „Aktywni dziś - silni jutro”. Dlatego zamieniliśmy szkolne korytarze i ławki na uśmiechy, ruch i świetną zabawę. Atrakcji tego dnia nie brakowało – były sportowe wyzwania, zabawy ruchowe, wycieczki, pikniki, wizyty w lodziarni, rajd rowerowy, a nawet pokaz magii! Pomysłów było mnóstwo, np. klasa 1C wybrała się do Nowej Soli, gdzie zwiedziła Park Krasnala, po czym pokazała swoją zwinność i odwagę w Parku Linowym. 2A realizowała projekt „Dzień pustej klasy" i wybrała się na spacer ścieżkami przyrodniczo-historycznymi w Parku Słowiańskim, zakończony piknikiem na polanie. Wyjątkową atrakcją dla pierwszoklasistów był występ magika, który zaprezentował niezwykły pokaz pełen zaskakujących sztuczek i iluzji. Nie zabrakło okrzyków zachwytu i szerokich uśmiechów. Dziękujemy Panu Ryszardowi Janowskiemu za dostarczenie dzieciom tylu radosnych emocji i niezapomnianych wrażeń. To był kolejny wspaniały sposób na świętowanie Dnia Dziecka! Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych i zdjęć dostępnych na naszym facebookowym profilu.
Aktualności
Uczniowie klasy 6c po raz kolejny wybrali się na zajęcia na Uniwersytecie Zielonogórskim, ale tym razem wyruszyli wyjątkową trasą – Szlakiem Bachusikowym. Swoją przygodę rozpoczęli pod pomnikiem Bachusa, boga wina i dobrej zabawy, poznając historię antycznych świąt i widowisk teatralnych. Podzieleni na drużyny, z mapami miasta i specjalnie przygotowanymi kartami patroli, wzięli udział w miejskiej grze Poznaj zielonogórskie Bachusiki. Na odkrycie czekało około 80 zabawnych figurek. Większość z nich zlokalizowanych jest na deptaku, gdzie w klimatycznych zakamarkach miasta witają poszukiwaczy przygód. Po zaciętej rywalizacji szóstoklasiści udali się na zajęcia w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, które przygotowała Pani dr Joanna Skowronek-Kaziów wraz ze swoimi studentami. Tym razem nasi uczniowie musieli zmierzyć się z układankami i zagadkami logicznymi, a dla bardziej dociekliwych przygotowane były zadania, z którymi według studentów poradzili sobie zaskakująco dobrze. Na pewno ta wiedza przyda się na lekcjach czy egzaminie z matematyki. Oczywiście nikt nie wrócił z pustymi rękoma, ponieważ za ten wysiłek uczniowie otrzymali praktyczne upominki. Dziękujemy serdecznie za kolejne miłe spotkanie i współpracę w tym roku szkolnym. Więcej zdjęć z tej wycieczki na naszym facebookowym profilu.
Tradycją naszej szkoły stały się majowe pikniki dla uczniów klas ósmych organizowane w ramach obchodów Dnia Europejskiego. Po zmaganiach z egzaminem, na ósmoklasistów czekała chwila wytchnienia i zabawy na łonie natury. Przy współpracy z naszymi Przyjaciółmi przygotowaliśmy dla nich grę terenową pod hasłem „EUROPA to my” zorganizowaną na terenie Parku Słowiańskiego. Klasy podzielone na patrole rywalizowały, wykonując zadania matematyczne, związane z historią Polski oraz Unii Europejskiej czy znajomości gatunków roślin rosnących na naszych terenach. Nie mogło obyć się bez sprawdzenia musztry pod okiem wojska i korzystania z mapy w terenie. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po powrocie do „bazy” na wszystkich czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Piknik odbył się dzięki naszym wspaniałym Przyjaciołom i Sponsorom. Tradycyjnie wspierali nas:
- Punkt EUROPE DIRECT z Zielonej Góry
- 11 Batalion Dowodzenia z Żagania i mł. chor. Piotr Kocik
- Uczniowie z klasy 4TŻR Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie
- Pani Ewelina Wcisło (Intermarche)
Pięknie dziękujemy! Zapraszamy do galerii zdjęć z pikniku na naszym facebookowym profilu.
Informacje teleadresowe
Adres szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie
ul. Kopernika 22
67-300 Szprotawa
e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl
tel. 68 376 24 02
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00
.

