19 maja nasi uczniowie wzięli udział w XXVII edycji konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, który odbył się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze .
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - słowa Wisławy Szymborskiej doskonale oddają atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia, którego celem jest rozwijanie pasji do czytania oraz doskonalenie sztuki pięknego interpretowania tekstu. Uczestnicy występowali w formie dwuosobowych zespołów i zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3c: Martyna Krawczyk i Zuzanna Wawrzyniak, które zaprezentowały „Ptasie radio” Juliana Tuwima. W kategorii klas IV-VI wystąpili: Nadia Maśkiewicz (klasa 6c) i Hubert Oflinda (klasa 6b), którzy przeczytali fragment książki „Dziewięć czerwonych iksów” Pawła Beręsewicza. Natomiast w kategorii klas VII-VIII reprezentowali nas: Oliwia Małecka (klasa 7b) i Marcel Siekiera (klasa 8b), prezentując fragment utworu „Ponad wszystko” Nicoli Yoon. Każdy duet miał 2,5 minuty na zaprezentowanie wybranego fragmentu książki. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, odwagą oraz umiejętnością pięknego czytania i interpretacji tekstu.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałych występów i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej miłości do książek.

