Wystawa Znani. Nieznani. Polacy światu
Wystawa "Znani. Nieznani. Polacy światu"

Ósmoklasiści skorzystali z zaproszenia zaprzyjaźnionej szkoły ZSCKR w Henrykowie. Uczniowie zwiedzali wystawę "Znani. Nieznani. Polacy światu" zorganizowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Departament Współpracy z Polonią i Polakami za granicą. Wystawa przedstawiała niezwykłe dokonania Polaków znanych i podziwianych na świecie, a zupełnie nieznanych lub prawie zapomnianych w Polsce. Bohaterowie wystawy żyli i pracowali w dalekich, obcych krajach, najczęściej z powodu zesłania lub przymusowej popowstaniowej lub powojennej emigracji. Postacie przedstawione na wystawie zainspirowały uczniów do wykonania współczesnych profili facebookowych poznanych postaci. Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy uczniów.

Fotorelacja na naszym profilu Facebooka