dzieci w klasie siedzą w ławkach

Ogólnopolska Kampania #FakeNoMore

Dostęp do internetu stał się nieodłączną częścią naszego życia. Smartfony, jako okno na świat, centrum komunikacji i źródło rozrywki, towarzyszą nam na co dzień. Jednak wraz z tym łatwym dostępem pojawiają się również wyzwania związane z bezpieczeństwem danych i prywatnością w sieci.

W związku z tym uczniowie klasy 5b wzięli udział w webinarze w ramach ogólnopolskiej kampanii #FakeNoMore, przygotowanym przez Centrum Edukacji Medialnej oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Kampania skierowana jest do młodzieży szkół podstawowych i średnich.

Celem spotkania było przekazanie wiedzy i umiejętności, dzięki którym młodzież uniknie dezinformacji, manipulacji oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni. Pierwszym tematem, który został poruszony jest szeroko rozumiana prywatność w sieci. Uczniowie poznali podstawowe ustawienia prywatności oraz dobre praktyki korzystania z mediów społecznościowych. Dowiedzieli się również, jak mądrze budować hasła i jakie dodatkowe kroki warto podjąć, aby zabezpieczyć swoją cyfrową tożsamość.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook