Konkurs Matematyka Bez Granic - wręczenie nagród

   Konkurs „Matematyka bez granic” organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Udział w nim biorą uczniowie z ponad 20 krajów. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy, a uczniowie rozwiązują zestaw zadań, w tym jedno zadanie w języku obcym. Podczas tych zmagań matematycznych rozgrywanych na czas liczy się umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie oraz pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne.

   Konkurs od lat cieszy się wielką popularnością wśród uczniów i nauczycieli całego kraju - w naszym regionie w bieżącej edycji uczestniczyły 154 klasy z 50 szkół, a w Polsce 680 klas z 242 szkół.

   Z ogromną przyjemnością informujemy, że klasy VIIIa i Vd zostały laureatami konkursu „Matematyka bez granic”. Klasa VIIIa zajęła III miejsce w rejonie lubusko-zachodniopomorskim, natomiast klasa Vd uzyskała najlepszy wynik w rejonie spośród klas piątych i otrzymała wyróżnienie.

   Uczniowie obu klas uczestniczyli w uroczystej gali na Uniwersytecie Zielonogórskim. Odebrali nagrody i upominki od organizatorów. Burmistrz Szprotawy, Pan Mirosław Gąsik, ufundował laureatom nagrodę w postaci bonu, który uczniowie wykorzystali, bawiąc się wspólnie w McDonalds.

   Gratulujemy wszystkim uczniom, opiekunom i osobom zaangażowanym w rozwój naszych dzieci. Wszystkim tegorocznym uczestnikom życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebooka

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook