Zajęcia edukacji zdrowotnej to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczne działania, które pomagają uczniom dbać o zdrowie fizyczne i emocjonalne.
Oto kilka przykładów uczniowskiej aktywności:
- uczenie się udzielania pierwszej pomocy,
- przygotowywanie zdrowych posiłków,
- stworzenie KĄCIKA POMOCY w sali nr 26,
- uczenie się korzystania ze „zdrowych aplikacji,
- wykorzystywanie znajomości technik relaksacyjnych,
- stworzenie APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ,
- wykonanie makiety pt. „Co chcę, aby dorośli usłyszeli…..”,
- ”stworzenie” nowej uczennicy Karoliny Bakłażan, która propagowała zdrowe odżywianie.
To tylko część działań, które pokazują, jak ważna jest troska o zdrowie, zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności uczniów lekcje edukacji zdrowotnej stały się przestrzenią do nauki, współpracy i dbania o siebie nawzajem, co możemy zobaczyć w naszje galerii na facebookowym profilu.

