„WIWAT MAJ - 3 MAJ…”

Maj to piękny miesiąc nie tylko dlatego, że wszystko budzi się do życia i rozkwita, ale także z tego powodu, że w tym miesiącu obchodzimy bardzo ważne dla Polaków święto – 233 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja. Z okazji tego doniosłego wydarzenia 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie obejrzeli film edukacyjny „Konstytucja w Polsce – jak powstała” oraz zapoznali się z prezentację multimedialną dotyczącą historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja, po której odbyła się dyskusja na temat jej roli w historii, jak i jej znaczenia w naszym codziennym życiu. W tym roku uczciliśmy te wyjątkowe wydarzenia wystawą prac uczniowskich poświęconą Konstytucji 3 Maja, ale także 20-tej rocznicy Polski  w Unii Europejskiej. Głównym punktem tego pięknego dnia były rozbrzmiewające na korytarzach piosenki patriotyczne takie jak „Witaj majowa jutrzenko”, „Wiwat maj -3 maj”,  do refrenów których przygotowywane były  biało - czerwone kotyliony oraz rysowane patriotyczne plakaty. Twórczym pomysłom sprzyjała praca grupowa. Uczniowie otrzymali duże kartki papieru, na których były naszkicowane kontury Polski. Wykorzystując różne techniki plastyczne oraz nieograniczoną młodzieńczą wyobraźnię, przedstawiali swoje najważniejsze  prawa i obowiązki oraz skojarzenia związane z Polską. W taki sposób powstały ciekawe, kolorowe mapy naszej Ojczyzny. 

Dzień ten był wyjątkowy, ponieważ połączył wszystkich, którzy poprzez wykonane własnoręcznie z papieru i materiału biało-czerwone kotyliony pokazali, że są prawdziwymi Polakami – patriotami. 

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook