Z ogromną dumą i radością informujemy, że Franciszek Paradiuk z kl. 4c został Laureatem Finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w ramach Pro Arte 2026 - Lubuskiego Programu Twórczości Młodych, który odbył się w Żagańskim Pałacu Kultury w dniach 13-14 kwietnia br. Franek wzruszył komisję konkursową oraz publiczność swoją interpretacją noweli „Janko Muzykant”, rywalizując z ponad czterdziestoma najlepszymi recytatorami z wojewódzkich szkół i ośrodków kultury. Należy dodać, że w tej samej kategorii są uczniowie klas piątych i szóstych, więc tym bardziej zasługuje na uznanie za świetne przygotowanie i prezentacje na wszystkich etapach konkursu. Słowa uznania usłyszała również od rady artystycznej finalistka konkursu w kategorii klas VII-VIII Miriam Langier z klasy 8b, która zaprezentowała pełen emocji kolaż wierszy polskich poetów. Jesteśmy ogromnie dumni z naszych artystów! Nad przygotowaniem recytatorów czuwali p. Marta Paradiuk i p. Dominik Burchard.
Zapraszamy do obejrzenia relacji i krótkiego wywiadu z Frankiem, który przygotowała TVP3 Gorzów.

