W dniach 9-10 czerwca uczniowie klas 5b i 5d mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników banku PKO BP w Szprotawie na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w cyfrowym świecie. Prowadzący zwrócili uwagę na ślady, jakie pozostawiamy po sobie, korzystając z sieci. Omówiono również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu takie jak: nieudostępnianie swoich danych osobowych, silne hasła, nieotwieranie podejrzanych linków i wiadomości. Wyjaśnione zostało również, jak rozpoznawać próby oszustw internetowych oraz dlaczego należy zachować ostrożność podczas korzystania z bankowości elektronicznej i zakupów online.
Dziękujemy Dyrektorowi Banku PKO BP w Szprotawie Panu Czesławowi Szczepanikowi oraz Pani Katarzynie Kanonik za bardzo ciekawą i pouczającą lekcję. Dzięki tym zajęciom uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jak chronić siebie i innych przed cyberprzemocą, ale również otrzymali certyfikat poświadczający poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa w świecie cyfrowym. Na koniec zajęć Dyrektor Banku PKO wręczył najaktywniejszym uczniom nagrody. Nie mogło oczywiście zabraknąć ulubionej maskotki SKO - Żyrafki Lokatki, która jak zwykle wywołała uśmiech na twarzy naszych podopiecznych. Dziękujemy za tę cenną „lekcję życia”. Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

