Piątek był wyjątkowym finałem naszego Tygodnia dla Bezpieczeństwa! Na szkolnej bieżni pojawili się wszyscy uczniowie, którzy wystartowali w dwóch turach Biegu po Empatię, a każdy krok niósł ze sobą ważne przesłanie.
Nie biegliśmy po medale ani rekordy. Biegliśmy po coś znacznie cenniejszego: po empatię, życzliwość i wzajemny szacunek.
Podczas okrążenia symbolicznie zostawialiśmy za sobą:
- hejt,
- dokuczanie,
- nękanie,
a zabieraliśmy ze sobą:
- dobre słowo,
- pomocną dłoń,
- uśmiech,
- troskę o innych.
Na bieżni pokazaliśmy, że każdy powinien czuć się zauważony, wysłuchany i bezpieczny.
Razem, nauczyciele i uczniowie udowodniliśmy, że nawet mały gest może sprawić, że czyjś dzień stanie się lepszy, bo… kiedy biegniemy razem, nikt nie zostaje w tyle! Więcej zdjęć z tego wydarzenie na naszym profilu na Facebooku.

