Projekt klasy 2c

Klasa 2c w roku szkolnym 2022/2023 realizowała projekt edukacyjny ,,Ekologia. Jak chronić środowisko?” Projekt miał na celu pomóc uczniom kształtować postawę codziennego strażnika przyrody. Realizacja projektu z Uniwersytetu Dzieci w klasie obejmowała dwa etapy: pierwszy integrował klasę i oswajał dzieci z emocjami, drugi był tematycznie związany z działaniami ekologicznymi.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi, dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej, jak silny może być wiatr i skąd się biorą orkany, dlaczego należy segregować odpady i jak dostają one drugie życie, czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce?

Nauka odbywała się poprzez zabawę, doświadczanie i obserwację. Dzieci zaprojektowały domy przyjazne mieszkańcom, tworząc ekologiczne osiedle przyszłości. Poznając znaczenie elektrowni wiatrowych, zaprojektowały swoje wiatraczki, a obserwując topniejące lodowce i górę lodu w klasie, eksperymentowały z lodem.

Nawiązując do projektu, klasa 2c wybrała się na letni spacer do Parku Słowiańskiego, aby poszukać potwierdzenia, że dbanie o najbliższe środowisko jest bardzo ważne i potrzebne.

Zajęcia projektowe wplatane w codzienne lekcje były niezwykle atrakcyjne dla dzieci i z pewnością podniosły świadomość ekologiczną, pomogły trenować kompetencje społeczne i rozszerzyły wiedzę przyrodniczą u uczniów z klasy 2C.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny projekt w klasie trzeciej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z projektu - LINK lub kanał YouTube

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie

ul. Kopernika 22

67-300 Szprotawa

e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl

tel: 68 376 24 02

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Nasz kanał YouTube

nasz kanał YouTube

 

profil szkoły na facebook