W naszej szkole obchodziliśmy XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego celem było utrwalenie umiejętności rachunkowych oraz pokazanie, że matematyka może być świetną zabawą, a hasło przewodnie brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Podczas przerw uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na wylosowane zadanie, otrzymał upominek lub nagrodę pocieszenia w postaci cukierka. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, co widać na załączonych zdjęciach a na twarzach uczestników nie brakowało uśmiechu.
Dodatkowo klasa 5d wyruszyła do miasta i odwiedziła ratusz, aby również pracownicy mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie z entuzjazmem przeprowadzali krótkie matematyczne testy, a mieszkańcy i pracownicy urzędu chętnie podejmowali wyzwanie.
Był to dzień pełen radości, aktywności i matematycznych emocji, a zarazem znakomita okazja do integracji i promocji nauki poprzez zabawę. Więcej zdjęć z wydarzenia na naszym facebookowym profilu.

