Czwartoklasiści wzięli udział w wyjątkowym pokazie przygotowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małomicach oraz kandydata do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, ucznia naszej szkoły Oliwiera Stempniewicza. Spotkanie było poświęcone zasadom udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznemu zachowaniu w sytuacjach zagrożenia życia. Strażacy omówili kolejność działań zgodnych z procedurami pierwszej pomocy: od oceny stanu poszkodowanego przez wezwanie pomocy aż po rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Największe zainteresowanie wzbudziły praktyczne ćwiczenia na fantomie. Serdecznie dziękujemy za podzielenie się z czwartoklasistami bezcenną wiedzą i umiejętnościami ratującymi życie. Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu

