SKO-wicze uczą się ekologii

Nasi SKO-wicze udowodnili, że uczą się ekologii i przedsiębiorczości nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) zorganizowała akcję zbierania plastikowych butelek objętych systemem kaucyjnym. Plastikowe butelki pozostałe po Międzyszkolnym Konkursie SKO zostały zebrane i przekazane do punktu skupu. Zgromadzone fundusze zostały przeznaczone na zakup sadzonek kwiatów. Rośliny posadzono na szkolnej rabacie, dzięki czemu upiększono otoczenie naszej placówki. Wymiana plastikowych butelek objętych systemem kaucyjnym na sadzonki kwiatów jest świetną okazją do promowania recyklingu, dbania o środowisko oraz zachęcania do segregacji odpadów. Wykorzystane butelki, zamast trafić do kosza, stały się źródłem realnego kapitału. Umiejętność dostrzeżenia okazji zysku, zorganizowanie zbiórki, zarządzanie zdobytym budżetem oraz celowe zainwestowanie zarobionych pieniędzy w dobro wspólne, pokazało przedsiębiorczość i oszczędność naszych SKO-wiczów. Takie wydarzenia są dowodem na to, że nawet niewielkie działania mogą mieć pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Brawo Wy!

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie
ul. Kopernika 22
67-300 Szprotawa
e-mail: szkola@sp1szprotawa.pl
tel. 68 376 24 02

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00

.

Szkolne media

yt logo 

faceb logo