Szkolenie pierwszoklasistów z pierwszej pomocy

Klasy pierwsze miały niesamowitą okazję uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną z Lubiechowa. Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień i zadławień. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomach, gdzie dzieci mogły samodzielnie spróbować swoich sił. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.