Wyniki konkursu SKO „MOJA PALMA WIELKANOCNA”

palma1

 

Wyniki konkursu „MOJA PALMA WIELKANOCNA”

SKO Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

w ramach projektu edukacji ekonomicznej SKO 

     Wielkanoc ma swoje tradycje, które nie stanowią tylko pustych symboli, ale niosą za sobą głębsze znaczenie. Jednym z symboli tego święta jest palma, którą obowiązkowo należy poświęcić podczas uroczystej mszy w Niedzielę Palmową. Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami, tylko dzięki temu można uchronić siebie, swoich najbliższych, dom, zwierzęta i pola uprawne przed wszelkim złem. W tym roku Niedziela Palmowa przypadła 28 marca, a zawsze jest tydzień przed Wielkanocą.

     Wszyscy doskonale wiemy, że palmę można kupić gotową. Jednakże Opiekunki SKO Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Szprotawie zaprosiły SKO-wiczów kl. I-IV do wzięcia udziału w kolejnym konkursie plastycznym „MOJA PALMA WIELKANOCNA”, tzn. moja, zrobiona, a nie kupiona tradycyjnie. Tym razem celem konkursu było: pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie zainteresowań artystycznych, pobudzanie i rozwijanie kreatywności, a w rezultacie własnoręczne wykonanie palmy wielkanocnej.

Jest nam bardzo miło poinformować, iż nasi uczniowie po raz kolejny podjęli wyzwanie i wykazali się dużą pomysłowością. Prace zostały wykonane estetycznie, na wysokim poziomie i zachwycają artystycznie. Zasługują na pochwałę.

Z radością przedstawiamy wyniki konkursu:  

I miejsce  - Brygida Budner-Frąc kl. 1b

II miejsce ex aequo  - Nikodem Pryba kl. 1a  i  Wojciech Woźniak kl. 4c

III miejsceZuzanna Kopaczel kl. 1b

palma2palma3palma4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jury przyznało również wyróżnienia.

Wyróżnienia otrzymali:

   1. Hanna Konczalska kl. 2a

   2. Oliwier Makuch kl. 2d

   3. Adam Filipiak kl. 3a

Zwycięzcy zostali zaproszeni do szkoły. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Jadwiga Zarzeczna-Rosół wraz z opiekunką SKO.

Gorąco gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach SKO.