Pozytywna edukacja…

pozytka

Czym jest kreatywność? Jak ją w sobie odnaleźć? Jak kreatywność wykorzystać w szkole i w domu? Czy schematy działania, uczenia się są pozytywne?

To pytania i zadania, z którymi zmagają się uczniowie klasy 4a, biorąc wraz ze swoim wychowawcą udział w projekcie Instytutu Edukacji Pozytywnej: Szkoła Myślenia Pozytywnego 2021.

W czasie zajęć prowadzonych online przez trenerów IED uczniowie uczą się łamać w sobie schematy, by rozbudzać kreatywność, by się nie nudzić, by szukać nowych rozwiązań, by się rozwijać, by czerpać radość z tego, co się robi, by zrobić coś inaczej i bardziej pomysłowo i … tych „by” znaleźlibyśmy jeszcze wiele.

Niektórzy nie lubią zmian. Dlaczego?  Bo one wymagają zmiany. Udział w projekcie pokazuje, że to właśnie zmiany rozbudzają w nas inicjatywę i pomysłowość, czynią świat ciekawszym i bardziej barwnym. Co, jeśli zmiany nie wyjdą? Działamy dalej, próbujemy, tworzymy, świat jest nasz.

Zmieniać schematy myślenia, to przestawić coś w swoim otoczeniu, robić rzeczy inaczej, niż zwykle. Schemat to „pudełko”, do którego często wielu z nas się chowa. Chodzi o to, by wyjść z „pudełka” i robić coś inaczej. Uczniowie klasy 4a dowiedzieli się, że na tym właśnie polega rozwój. Dowiedzieli się także, że rozwój zawsze jest intrygujący i przynosi satysfakcję.

W czasie zajęć z trenerami IED uczniowie wykonywali wiele ćwiczeń. Był to czas zabawy i wychodzenia z „pudełka”. Wiele oczywistych rzeczy robiliśmy inaczej. I słowo „inaczej” jest tu kluczem do sukcesu.

Przed nami kolejne zajęcia i kolejne intrygujące zadania. Klasa 4a radzi sobie świetnie, rozwijając swoją kreatywność w zabawie. Daje to pewność, że uczniowie ci poradzą sobie również w przyszłości, kiedy zabawa zamieni się w trudne przedsięwzięcie.

myslepozy

Nasza lokalizacja

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search