11 szprotawa herb

czytaj1

12 maja br. uczniowie Nikola Tęsiorowska z kl. 2c, Franciszek Głodek z 4a i Szymon Misterkiewicz z 8fg reprezentowali naszą szkołę w konkursie gminnym „Mistrz Pięknego Czytania”, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie. Uczniowie bardzo ładnie przeczytali wylosowane przez siebie fragmenty książek, wyróżnili się świetnym głosem i interesującą interpretacją tekstu oraz dobrą dykcją. Tytuły gminnych Mistrzów Pięknego Czytania, dyplomy i nagrody książkowe otrzymali:

  • w kategorii klas I – III - Nikola Tęsiorowska
  • w kategorii klas VII – VIII - Szymon Misterkiewicz

Gratulujemy zwycięzcom!

czytaj2czytaj4czytaj3

konsult10

 

Zapraszamy rodziców na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 17maja br. (wtorek). Godziny oraz gabinety podane są w tabelach poniżej. Spotkania będą odbywały się w dwóch budynkach szkolnych - w budynku A (Plac Kościelny 3) oraz budynku C (ul. Kopernika 22). Zapraszamy!

 

BUDYNEK A - Plac Kościelny 3 - godz. 17.00-18.00

 

Nr gabinetu

Klasa

Wychowawca/opiekun

PARTER

3

1a

p. Alina Maciaszek

4

3c

p. Iwona Brzozowska-Gonciarz

p. Joanna Wilczyńska

5

3a

p. Weronika Bała, p. Ewa Sawicka

świetlica A

 

p. Jolanta Lis

I PIĘTRO

11

3b

p. Monika Budner

12

1b

p. Renata Dubas

13

3d

p. Monika Janowska

14

2b

p. Grażyna Mirowska

17

1c

p. Grażyna Gintowt-Syryca

II PIĘTRO

18

2c

p. Aleksandra Knyszko/ p. Zuzanna Czaińska

20

2a

p. Beata Zapolska

  • p. Renata Swędrak, p. Joanna Bojska - bud. A sala nr 3
  • p. Dorota Sokołowska i p. Anna Rogowska - bud. A - gabinet pedagoga
  • p. Anna Sulik 16:00 - 17:00 bud. A gabinet logopedy 

BUDYNEK C - ul. Kopernika 22 - godz. 17.00-18.00

Klasa

Gabinet

Wychowawca/Opiekun

4a

OP2

23

p. Beata Lipowska-Kudła,

p. Małgorzata Buchowska

4b

35

p. Ryszard Skórski

4d

13 

p. Marta Paradiuk

5a

16

p. Beata Najdek

5b

21

p. Dominik Burchard

5cd

31

p. Grzegorz Żegleń

6 a

15 

p. Sylwia Jersz

7 a

22

p. Dorota Semenowicz

7 b

10 

p. Elwira Jankowska

7 c

34a

p. Justyna Brzeźniak

7 d

OP3

24

p. Sabina Kijanka

p. Jacek Polak

7 e

14 

p. Agnieszka Drewniak

7fg

25

p. Katarzyna Szymczyk

8 a

34

p. Katarzyna Kozik

p. Renata Poprawska

8 b

12

p. Marta Wójcik

8 c

26

p. Olga Tórz-Wciórka

8 d

07

p. Dorota Czernisz-Jaworska

8 e

33

p. Mariola Wołkowska, 

8 fg

36

p. Anna Kiendyś, 

 

11 

p. Bogusław Oziemkowski

 

Biblioteka: Danuta Badowska

Pozostali nauczyciele: pokój nauczycielski

Nieobecni: Krzysztof Batóg, Joanna Pełechata

skoo1

 

W ubiegły piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Szprotawie odbył się Międzyszkolny Turniej „Ekonomiczne Główkowanie z SKO”, zorganizowany przez opiekunkę SKO we współpracy z Oddziałem Banku PKO BP w Szprotawie. W konkursie wzięło udział 11 drużyn z okolicznych szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a: Anna Borczyk, Oliwier Rybak oraz Dawid Lubomski. Nasi SKO-wicze podczas konkursu brali udział w różnych konkurencjach związanych z wiedzą matematyczną, bankową i ekonomiczą, jak również sprawdzili swoje umiejętności sportowe. Uczniowie doskonale bawili się przy  rozwiązywaniu kolejnych zadań oraz mogli skosztować pysznego poczęstunku. Miłą niespodzianką była też wizyta maskotki Żyrafki Lokatki. Ostatecznie I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Banku PKO BP w Szprotawie zdobyła drużyna z SP Wiechlice. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulujemy!

skoo2

25wypos1

   Nasza szkoła stale się rozwija. W ostatnim czasie pozyskalismy ogromne zasoby pomocy dydaktycznych. Korzystać z nich będą m. in. uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z dysleksją, dysortografią i różnymi rodzajami zaburzeń. Zakupiono najnowocześniejszy interaktywny ekran dotykowy z możliwością regulacji wysokości, dostosowany do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Od niedawna posiadamy również kabinę do terapii zaburzeń integracji sensorycznej, która pozwala stymulować układ westybularny, równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową. Znajdują się w niej m. in. hamaki, huśtawka-wałek umożliwiająca ruch liniowy przód-tył i na boki, materace, wygodne pufy oraz piłki terapeutyczne, stymulujące mięśnie i poprawiające krążenie.

    Każdy uczeń pracuje przy wygodnym stoliku z możliwością regulacji kąta pochylenia blatu, skonstruowanym tak, by pasował do standardowych wymiarów wózka inwalidzkiego. Zakupiono poza tym szereg multimedialnych pakietów edukacyjnych, zawierających zestawy interaktywnych ćwiczeń dla dzieci z ryzykiem występowania i ze zdiagnozowanymi problemami z zakresu dysleksji, dysgrafii, dysortografii i dyskalkulii. Wszystkie niezwykle skutecznie wspomagają organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej w naszej szkole, a także przyczyniają się do rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych naszych uczniów.

    Praca w tak nowoczesnej szkole jest prawdziwą przyjemnością dla uczniów, jaki i nauczycieli.

25wypos225wypos325wypos4

gall1

Janusz Korczak mawiał, że nie można zostawiać świata takim, jakim jest. Te słowa, podobnie jak wiele innych cytatów Starego Doktora, traktujemy jako swoiste zobowiązanie, by reagować, działać i zmieniać rzeczywistość wokół nas. Nasza szkoła została doceniona przez kapitułę Uczelni Korczaka w Warszawie, jako instytucja działająca na rzecz dobrej edukacji, w centrum której jest dziecko i jego potrzeby. Gala, w której uczestniczyła dyrektor Jadwiga Zarzeczna-Rosół była okazją do uhonorowania nominowanych osób i instytucji, ale również spotkaniem innowatorów i pasjonatów edukacji. Bardzo nam miło, iż po raz kolejny w Warszawie dostrzeżono szprotawską Jedynkę, jako placówkę, która promuje ideę mądrego, przyjaznego i twórczego miejsca, w którym dostrzega się potrzeby uczniów i rodziców. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia!

gall2gall3gall4

Nasza lokalizacja

Nasz kanał YouTube

proocent

Search