czytaj1

12 maja br. uczniowie Nikola Tęsiorowska z kl. 2c, Franciszek Głodek z 4a i Szymon Misterkiewicz z 8fg reprezentowali naszą szkołę w konkursie gminnym „Mistrz Pięknego Czytania”, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie. Uczniowie bardzo ładnie przeczytali wylosowane przez siebie fragmenty książek, wyróżnili się świetnym głosem i interesującą interpretacją tekstu oraz dobrą dykcją. Tytuły gminnych Mistrzów Pięknego Czytania, dyplomy i nagrody książkowe otrzymali:

• w kategorii klas I – III - Nikola Tęsiorowska
  • w kategorii klas VII – VIII - Szymon Misterkiewicz

Gratulujemy zwycięzcom!

czytaj2czytaj4czytaj3

konsult10

Zapraszamy rodziców na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 17maja br. (wtorek). Godziny oraz gabinety podane są w tabelach poniżej. Spotkania będą odbywały się w dwóch budynkach szkolnych - w budynku A (Plac Kościelny 3) oraz budynku C (ul. Kopernika 22). Zapraszamy!

BUDYNEK A - Plac Kościelny 3 - godz. 17.00-18.00

Pozostali nauczyciele: pokój nauczycielski

Nieobecni: Krzysztof Batóg, Joanna Pełechata

skoo1

W ubiegły piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Szprotawie odbył się Międzyszkolny Turniej „Ekonomiczne Główkowanie z SKO”, zorganizowany przez opiekunkę SKO we współpracy z Oddziałem Banku PKO BP w Szprotawie. W konkursie wzięło udział 11 drużyn z okolicznych szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a: Anna Borczyk, Oliwier Rybak oraz Dawid Lubomski. Nasi SKO-wicze podczas konkursu brali udział w różnych konkurencjach związanych z wiedzą matematyczną, bankową i ekonomiczą, jak również sprawdzili swoje umiejętności sportowe. Uczniowie doskonale bawili się przy  rozwiązywaniu kolejnych zadań oraz mogli skosztować pysznego poczęstunku. Miłą niespodzianką była też wizyta maskotki Żyrafki Lokatki. Ostatecznie I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Banku PKO BP w Szprotawie zdobyła drużyna z SP Wiechlice. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulujemy!

skoo2

25wypos1

Nasza szkoła stale się rozwija. W ostatnim czasie pozyskalismy ogromne zasoby pomocy dydaktycznych. Korzystać z nich będą m. in. uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z dysleksją, dysortografią i różnymi rodzajami zaburzeń. Zakupiono najnowocześniejszy interaktywny ekran dotykowy z możliwością regulacji wysokości, dostosowany do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Od niedawna posiadamy również kabinę do terapii zaburzeń integracji sensorycznej, która pozwala stymulować układ westybularny, równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową. Znajdują się w niej m. in. hamaki, huśtawka-wałek umożliwiająca ruch liniowy przód-tył i na boki, materace, wygodne pufy oraz piłki terapeutyczne, stymulujące mięśnie i poprawiające krążenie.

Każdy uczeń pracuje przy wygodnym stoliku z możliwością regulacji kąta pochylenia blatu, skonstruowanym tak, by pasował do standardowych wymiarów wózka inwalidzkiego. Zakupiono poza tym szereg multimedialnych pakietów edukacyjnych, zawierających zestawy interaktywnych ćwiczeń dla dzieci z ryzykiem występowania i ze zdiagnozowanymi problemami z zakresu dysleksji, dysgrafii, dysortografii i dyskalkulii. Wszystkie niezwykle skutecznie wspomagają organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej w naszej szkole, a także przyczyniają się do rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych naszych uczniów.

Praca w tak nowoczesnej szkole jest prawdziwą przyjemnością dla uczniów, jaki i nauczycieli.

25wypos225wypos325wypos4

gall1

Janusz Korczak mawiał, że nie można zostawiać świata takim, jakim jest. Te słowa, podobnie jak wiele innych cytatów Starego Doktora, traktujemy jako swoiste zobowiązanie, by reagować, działać i zmieniać rzeczywistość wokół nas. Nasza szkoła została doceniona przez kapitułę Uczelni Korczaka w Warszawie, jako instytucja działająca na rzecz dobrej edukacji, w centrum której jest dziecko i jego potrzeby. Gala, w której uczestniczyła dyrektor Jadwiga Zarzeczna-Rosół była okazją do uhonorowania nominowanych osób i instytucji, ale również spotkaniem innowatorów i pasjonatów edukacji. Bardzo nam miło, iż po raz kolejny w Warszawie dostrzeżono szprotawską Jedynkę, jako placówkę, która promuje ideę mądrego, przyjaznego i twórczego miejsca, w którym dostrzega się potrzeby uczniów i rodziców. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia!

gall2gall3gall4