11 szprotawa herb

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..." Inscenizacja "Dziadów"

dziad01a

 

Listopad to miesiąc zadumy, refleksji oraz pamięci o zmarłych. W środę, 17 listopada, w SzDK uczniowie klasy 7d wystawili inscenizację dramatu A. Mickiewicza "Dziady część II". Dźwięki przerażającej muzyki, towarzyszące młodym aktorom, palące się świece, duchy oraz głos Guślarza wprowadziły publiczność w atmosferę ludowego obrzędu. Siódmoklasiści doskonale wcielili się w swoje role, a ich stroje, scenografia oraz muzyka potęgowały grozę i wprowadzały aurę tajemniczości. " Są dziwy w niebie i na ziemi, o których nie śniło się waszym filozofom"- cytat z Szekspira zapamiętają z pewnością wszyscy, którzy widzieli spektakl w wykonaniu naszych uczniów. Słowa te nie tylko stanowią motto do "Dziadów cz.II", lecz są także wyrazem przekonania o istnieniu irracjonalnego świata, który udało się grupie aktorów z klasy 7d wykreować, zaprezentować i utrwalić w naszej świadomości. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Więcej zdjęć w Galerii

dziad01dziad01cdziad01d

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search