"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..." Inscenizacja "Dziadów"

dziad01a

 

Listopad to miesiąc zadumy, refleksji oraz pamięci o zmarłych. W środę, 17 listopada, w SzDK uczniowie klasy 7d wystawili inscenizację dramatu A. Mickiewicza "Dziady część II". Dźwięki przerażającej muzyki, towarzyszące młodym aktorom, palące się świece, duchy oraz głos Guślarza wprowadziły publiczność w atmosferę ludowego obrzędu. Siódmoklasiści doskonale wcielili się w swoje role, a ich stroje, scenografia oraz muzyka potęgowały grozę i wprowadzały aurę tajemniczości. " Są dziwy w niebie i na ziemi, o których nie śniło się waszym filozofom"- cytat z Szekspira zapamiętają z pewnością wszyscy, którzy widzieli spektakl w wykonaniu naszych uczniów. Słowa te nie tylko stanowią motto do "Dziadów cz.II", lecz są także wyrazem przekonania o istnieniu irracjonalnego świata, który udało się grupie aktorów z klasy 7d wykreować, zaprezentować i utrwalić w naszej świadomości. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Więcej zdjęć w Galerii

dziad01dziad01cdziad01d