Narodowe Święto Niepodległości

listop1

 

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Tegoroczne obchody rozpoczęliśmy już w poniedziałek grą terenową. W środę w naszej szkole było bardzo uroczyście. W klasach dominował kolor biały i czerwony. Na lekcjach historii uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla Ojczyzny, a lekcje języka polskiego i godziny wychowawcze poświęcone były różnym zagadnieniom z dziejów naszego kraju oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. W klasach młodszych dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Jednak najważniejszym punktem dnia było wspólne odśpiewanie hymnu.

dohymnu

O godzinie 11.11 klasy 4-8 jednocześnie zaśpiewały w swoich gabinetach przy otwartych drzwiach 4 zwrotki naszego hymnu narodowego w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do Hymnu". Całej akcji przewodził nowo wybrany Zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, a muzycznie akcję wsparła pani Joanna Pełechata. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Kochamy Cię Polsko!

Zapraszamy do Galerii zdjęć z naszych obhcodów.

listop2listop4listop3