11 szprotawa herb

Jesień ma dzisiaj barwy wolności! Gra terenowa „Mamy Niepodległą!”

niepod1

 

    W przepięknej, jesiennej scenerii uczniowie klas 5 i 7 w wyjątkowy sposób obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Sześć patroli wyruszyło w trasę gry terenowej pod hasłem „Mamy Niepodległą!”, która miała miejsce w Parku Słowiańskim w Szprotawie.

Tytul gra21

    Zadania nawiązywały nie tylko do historii walki o wolną Polskę, ale i przełomowych wydarzeń z kart współczesnych losów naszego narodu. Motywem przewodnim było uświadomienie młodym obywatelom, jak ważną rolę w państwie odgrywają służby i organizacje publiczne, dlatego zawodnicy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, m.in. pod okiem ratownika medycznego wykonywali sekwencję udzielania pierwszej pomocy, również przy użyciu defibrylatora; funkcjonariusz policji sprawdził ich wiedzę z zakresu znaków drogowych; leśnicy, uwrażliwiając na ochronę przyrody, ocenili wiedzę o gatunkach roślin i zwierząt. Gra była również egzaminem z orientacji w terenie i umiejętności czytania mapy.

    Po zaliczeniu wszystkich prób, wytężonym wysiłki fizycznym i umysłowym, na wszystkich czekał słodki poczęstunek – ciepła herbata i przepyszne ciasto przygotowane przez uczennice ZSCKR w Henrykowie. W trakcie oczekiwania na podsumowanie gry był czas na ogrzanie się i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

    To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekały na „leśnych zwiadowców”. Nasi Przyjaciele ufundowali drobne upominki, więc na zakończenie odbyła się wielka loteria fantowa, w której każdy los wygrywał i wszyscy wrócili do domu z pamiątkami.

    Dziękujemy serdecznie naszym Przyjaciołom, bez których nie moglibyśmy zorganizować tak udanej imprezy!

    Podziękowania składamy:

  • Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu
  • Komisariatowi Policji w Szprotawie
  • Nadleśnictwu w Szprotawie
  • Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie
  • Koordynatorom Punktu Informacji Europejskiej w Zielonej Górze
  • Urzędowi Miasta w Szprotawie
  • Radzie Rodziców przy SP1 w Szprotawie
  • Panu Tomaszowi Chilmanowiczowi – ratownikowi medycznemu

                                                                                                           Dziękujemy!

Zapraszamy na fotorelację z gry do naszej Galerii

niepod2niepod3niepod4

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search