11 szprotawa herb

Jesień ma dzisiaj barwy wolności! Gra terenowa „Mamy Niepodległą!”

niepod1

 

    W przepięknej, jesiennej scenerii uczniowie klas 5 i 7 w wyjątkowy sposób obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Sześć patroli wyruszyło w trasę gry terenowej pod hasłem „Mamy Niepodległą!”, która miała miejsce w Parku Słowiańskim w Szprotawie.

Tytul gra21

    Zadania nawiązywały nie tylko do historii walki o wolną Polskę, ale i przełomowych wydarzeń z kart współczesnych losów naszego narodu. Motywem przewodnim było uświadomienie młodym obywatelom, jak ważną rolę w państwie odgrywają służby i organizacje publiczne, dlatego zawodnicy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, m.in. pod okiem ratownika medycznego wykonywali sekwencję udzielania pierwszej pomocy, również przy użyciu defibrylatora; funkcjonariusz policji sprawdził ich wiedzę z zakresu znaków drogowych; leśnicy, uwrażliwiając na ochronę przyrody, ocenili wiedzę o gatunkach roślin i zwierząt. Gra była również egzaminem z orientacji w terenie i umiejętności czytania mapy.

    Po zaliczeniu wszystkich prób, wytężonym wysiłki fizycznym i umysłowym, na wszystkich czekał słodki poczęstunek – ciepła herbata i przepyszne ciasto przygotowane przez uczennice ZSCKR w Henrykowie. W trakcie oczekiwania na podsumowanie gry był czas na ogrzanie się i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

    To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekały na „leśnych zwiadowców”. Nasi Przyjaciele ufundowali drobne upominki, więc na zakończenie odbyła się wielka loteria fantowa, w której każdy los wygrywał i wszyscy wrócili do domu z pamiątkami.

    Dziękujemy serdecznie naszym Przyjaciołom, bez których nie moglibyśmy zorganizować tak udanej imprezy!

    Podziękowania składamy:

  • Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu
  • Komisariatowi Policji w Szprotawie
  • Nadleśnictwu w Szprotawie
  • Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie
  • Koordynatorom Punktu Informacji Europejskiej w Zielonej Górze
  • Urzędowi Miasta w Szprotawie
  • Radzie Rodziców przy SP1 w Szprotawie
  • Panu Tomaszowi Chilmanowiczowi – ratownikowi medycznemu

                                                                                                           Dziękujemy!

Zapraszamy na fotorelację z gry do naszej Galerii

niepod2niepod3niepod4

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Nasz kanał YouTube

proocent

Search