11 szprotawa herb

"Łamanie" głowy w ExploraParku

exp1

 

W Parku Nauki i Techniki – ExploraPark w Wałbrzychu nauka sama wchodzi do głowy, gdy musimy w kreatywny sposób rozwiązywać gry logiczne czy zadania manualne. Przekonała się o tym klasa 5b, która wybrała się do tego wyjątkowego miejsca, gdzie podczas zabaw i doświadczeń stajemy się artystą, konstruktorem czy wielkim odkrywcą.

Wizyta rozpoczęła się od krótkiej lekcji, w czasie której uczniowie zgłębili tajniki matematyki w świecie przyrody, analizując budowę plastra miodu, kształt szyszki czy muszli. Okazało się, że nawet mięczaki i rośliny znają zawiły ciąg Fibonacciego! Po tych rewelacjach był czas na własne doświadczenia ze świata fizyki i matematyki. Były iluzje optyczne, łamigłówki, zawiłe konstrukcje, eksperymenty, a nawet labirynt luster, skąd naprawdę trudno było się wydostać.

Po wytężonym wysiłku umysłowym przyszedł czas na relaks w kinie. Historia „Rona Usterki” uświadomiła młodym widzom, że nie można tak łatwo ulegać gadżetomani i wpływowi mediów społecznościowych, bo najbardziej liczy się przecież drugi człowiek i prawdziwa przyjaźń.

Więcej zdjęć w naszej Galerii

exp2exp3exp4

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search