Aktywna przerwa

aktyw1

 

30 września po raz pierwszy w tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w aktywnej przerwie na boisku szkolnym. Celem takiej formy ruchu wśród dzieci jest przede wszystkim bezpieczna aktywność fizyczna podczas przerw szkolnych, rozwijanie umiejętności społecznych m.in.: kreatywności, tolerancji, asertywności, współpracy, rozładowywanie emocji oraz integracja uczniów z różnych klas. Dzieci klas I-III podczas każdej przerwy, w towarzystwie wspaniałej muzyki, doskonaliły swoje umiejętności ruchowe. Chętni uczniowie wykazali swoje talenty taneczne. Inni z kolei zabłysnęli sprawnością fizyczną: skakali na skakankach, przez kabel, gumę, umiejętnie kręcili hula hop. Oczywiście, tego dnia nie zabrakło miłośników huśtawek szkolnych oraz mydlanych baniek. Było mnóstwo zabawy i naprawdę nikt się nie nudził. Wszystkie dzieci wykazały bardzo dużą i różnorodną aktywność i sprawność ruchową. Rozbawione i z dobrymi humorami wracały na zajęcia do swoich klas. Starsi uczniowie również spędzili ten dzień aktywnie i wesoło, m.in. tańcząc wspólnie "Belgijkę".

aktyw2aktyw3aktyw5