Podwójne wyróżnienie Dylana w LKR

recyta21

W ostatnich dniach odbył się etap powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2021.

Uczestnicy, jak zwykle, recytowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – IV, V – VI, VII - VIII. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował uczeń klasy 8d Dylan Karczewski, nominowany na etapie gminnym tego konkursu. Warto tu zaznaczyć, że poziom recytacji trzeciej grupy wiekowej był naprawdę imponujący. Słuchanie tych recytacji było wielką ucztą duchową dla wielbicieli poezji.

Dylan wystąpił, recytując utwór Jana Wołka „Zawsze można liczyć na wiersz”. Nasz uczeń zachwycił publiczność i komisję oceniającą przede wszystkim swoją naturalnością i spokojem lekko podszytym ironią, a może humorem w malowaniu słowami sytuacji lirycznej wiersza. Utwór był doskonałą ilustracją dzisiejszej pandemicznej sytuacji ucznia, który zmęczony jest nauką zdalną i ucieka w świat poezji.

Gdy was trapi i nie daje spać nocami

Świat dokoła, co rzewnym spływa łzami

I ogólnie jakby zbrzydło

Codzienności szare mydło

Pamiętajcie – nie jesteśmy nigdy sami

Zawsze można liczyć na wiersz…

Warto podkreślić, że w minionym roku szkolnym Dylan również otrzymał wyróżnienie za swoją recytację.

Gratulujemy!

Nasza lokalizacja

Przekaż 1% podatku!

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search