Szkoła dla Innowatora

przst1

Uczniowie klasy 7c wraz z dziewięcioma nauczycielkami naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim pilotażowym projekcie edukacyjnym „Szkoła dla Innowatora” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na potrzeby Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Jako jedna z 20 klas w Polsce zmieniają szkolną rzeczywistość w przestrzeń przyjazną uczniom – stworzyli zakątek relaksu oraz strefę przyjazną nowoczesnej edukacji. I tak… przekształcili gabinet polonistyczny w Przestrzeń Kreatywnego Ucznia z Poczytalnią, Kreatywną Ścianą Ucznia, mobilnymi stolikami trójkątnymi, kolorowymi krzesłami do pracy w grupach oraz mobilnymi siedziskami do pracy poza przestrzenią klasową i szkolną. Przemianę przeszły również wnęki korytarzy na trzech piętrach. Na parterze powstała Strefa Gier i Zabaw z wielkoformatowymi planszami i grami, które (dzięki temu, że są mobilne i wytrzymałe) mogą być wykorzystywane na przerwach i lekcjach wszystkich przedmiotów (na korytarzach, w gabinetach lub na boisku szkolnym) jako element zabawy oraz jedna z metod aktywizujących do powtórek, utrwalania wiedzy i umiejętności. Na pierwszym i drugim piętrze utworzono dwie strefy odpoczynku – Zakątek Morski i Zakątek Leśny, gdzie wszyscy uczniowie mogą obcować z naturą, która relaksuje, daje wytchnienie i działa kojącą. Jej oddziaływanie dodatkowo wzmocnią elementy wystroju takie jak sieci rybackie, dodatki morskie, bele drewna, prawdziwe brzozy, wygodne i kolorowe siedziska oraz zamontowane LED-owe plafony sufitowe z głośnikami Bluethooth, z których puszczane są odgłosy przyrody, np. szum morza, śpiew ptaków. Powstałe przestrzenie mogą być wykorzystywane przez wszystkich uczniów nie tylko podczas przerw śródlekcyjnych, ale również jako miejsce na innowacyjne lekcje przedmiotowe i zajęcia wychowawcze. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że będą służyły całej społeczności szkolnej przez wiele lat…

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

Nasza lokalizacja

Przekaż 1% podatku!

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search