Mała książka – wielki człowiek

pierwksiaz1

W piątek 29 stycznia 2021 r. uczniowie klas I otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki Instytut zaprasza pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

pierwksiaz2pierwksiaz3a

 

 

 

 

 

 

 

W skład wyprawki czytelniczej wchodzą:

Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka i ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych i przypominanie rodzicom oraz opiekunom o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania.

Przyjemnej lektury!