Zdalnie, ale też fajnie! O wizycie Mikołaja

Mik4B

     Mikołaj co roku zaskakuje nas cudownymi upominkami, ale w tym roku niespodzianka była tym większa, że pojawił się… na naszych zajęciach online! Sanie zamienił na komputer i zaskoczył naszych uczniów, pojawiając się na ekranach podczas lekcji i zajęć świetlicowych.

     Na zajęciach plastycznych uczniowie kl. 3c wykonali piękne choinki, pod które Mikołaj położy wkrótce świąteczne prezenty. Gdy spadł śnieg i sanie Mikołaja znalazły drogę do szkolnego Classroomu, trzecioklasiści znaleźli długi list oraz drobne upominki, które sprawiły wiele im mnóstwo radości. Uczniowie śpiewali i tańczyli  do znanych melodii mikołajkowych, a także wykonali postacie Mikołaja wg kreatywnych pomysłów.

mik sw1mik sw2

 

 

 

 

 

 

 

   

    Na zdalną świetlicę Mikołaj zawitał 7 grudnia. Dzieci mogły zadać mu pytania, na które rzetelnie odpowiadał. Zajrzały do wioski w Rovaniemi, ale było tam niestety zbyt dużo turystów. Układały puzzle z Mikołajem, następnie pani Monika ze Szprotawskiego Domu Kultury zaśpiewała piosenkę "Dzwonki sań", a mali pomocnicy Mikołaja śpiewali i tańczyli wraz z nią. Wreszcie dzieci narysowały głowę Mikołaja z wylosowanych części i na tablicach rysowały wymarzone prezenty. Mimo zdalnego prowadzenia zabaw, dzieci bawiły się świetnie, ciesząc się ze spotkania ze sobą i Mikołajem.

mik sw4mik sw5

 

 

 

 

 

 

 

 

     W klasie 4b Mikołaj pojawił się na lekcji wychowawczej czym zaskoczył całą klasę. Pochwalił uczniów za ciekawy pomysł przygotowania wirtualnych upominków. Czwartoklasiści losowali imiona koleżanek i kolegów dla których stworzyli samodzielnie graficzne upominki. Piękne świąteczne ilustracje, grafiki, tapety czy kartki z życzeniami zaprezentowali Mikołajowi podczas spotkania. Był tak zachwycony, że obiecał spełnienie życzeń i wymarzone prezenty pojawią się pod choinką.

mikołajki7b

 

Klasowe mikołajki odbyły się mimo pracy zdalnej również w klasie 7B, która tym razem postanowiła zapobiec globalnej katastrofie mikołajkowej i pomogła Mikołajowi, rozwiązując jego problemy z pamięcią. Uczniowie przypomnieli Kochanemu Staruszkowi jak nazywają się jego renifery, napisali mu co chcieliby dostać w prezencie siódmoklasiści, stworzyli za niego kartki z życzeniami świątecznymi, a także pamiętali o pomysłach na własnoręcznie wykonane lub przygotowane prezenty dla rodziców. Możecie być spokojni - Mikołaj teraz na pewno o Was pamięta ;)