Zdalnie, ale też fajnie! O wizycie Mikołaja

Mik4B

     Mikołaj co roku zaskakuje nas cudownymi upominkami, ale w tym roku niespodzianka była tym większa, że pojawił się… na naszych zajęciach online! Sanie zamienił na komputer i zaskoczył naszych uczniów, pojawiając się na ekranach podczas lekcji i zajęć świetlicowych.

     Na zajęciach plastycznych uczniowie kl. 3c wykonali piękne choinki, pod które Mikołaj położy wkrótce świąteczne prezenty. Gdy spadł śnieg i sanie Mikołaja znalazły drogę do szkolnego Classroomu, trzecioklasiści znaleźli długi list oraz drobne upominki, które sprawiły wiele im mnóstwo radości. Uczniowie śpiewali i tańczyli  do znanych melodii mikołajkowych, a także wykonali postacie Mikołaja wg kreatywnych pomysłów.

mik sw1mik sw2

 

 

 

 

 

 

 

   

    Na zdalną świetlicę Mikołaj zawitał 7 grudnia. Dzieci mogły zadać mu pytania, na które rzetelnie odpowiadał. Zajrzały do wioski w Rovaniemi, ale było tam niestety zbyt dużo turystów. Układały puzzle z Mikołajem, następnie pani Monika ze Szprotawskiego Domu Kultury zaśpiewała piosenkę "Dzwonki sań", a mali pomocnicy Mikołaja śpiewali i tańczyli wraz z nią. Wreszcie dzieci narysowały głowę Mikołaja z wylosowanych części i na tablicach rysowały wymarzone prezenty. Mimo zdalnego prowadzenia zabaw, dzieci bawiły się świetnie, ciesząc się ze spotkania ze sobą i Mikołajem.

mik sw4mik sw5

 

 

 

 

 

 

 

 

     W klasie 4b Mikołaj pojawił się na lekcji wychowawczej czym zaskoczył całą klasę. Pochwalił uczniów za ciekawy pomysł przygotowania wirtualnych upominków. Czwartoklasiści losowali imiona koleżanek i kolegów dla których stworzyli samodzielnie graficzne upominki. Piękne świąteczne ilustracje, grafiki, tapety czy kartki z życzeniami zaprezentowali Mikołajowi podczas spotkania. Był tak zachwycony, że obiecał spełnienie życzeń i wymarzone prezenty pojawią się pod choinką.

mikołajki7b

 

Klasowe mikołajki odbyły się mimo pracy zdalnej również w klasie 7B, która tym razem postanowiła zapobiec globalnej katastrofie mikołajkowej i pomogła Mikołajowi, rozwiązując jego problemy z pamięcią. Uczniowie przypomnieli Kochanemu Staruszkowi jak nazywają się jego renifery, napisali mu co chcieliby dostać w prezencie siódmoklasiści, stworzyli za niego kartki z życzeniami świątecznymi, a także pamiętali o pomysłach na własnoręcznie wykonane lub przygotowane prezenty dla rodziców. Możecie być spokojni - Mikołaj teraz na pewno o Was pamięta ;)

 

Nasza lokalizacja

Przekaż 1% podatku!

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search