Dzień Ratownictwa Medycznego

rat

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Aby przypomnieć uczniom jak ważna i trudna to służba, zaprosiliśmy na zajęcia Przyjaciela Szkoły p. Tomasza Chilmanowicza. Uczniowie klasy 4b mieli okazję przekonać się jak w okresie pandemii ciężko jest udzielać pomocy, gdy ratownicy ubrani są w kombinezony i specjalne maski, mające ochronić ich przed koronawirusem. Pan Tomasz wyjaśnił jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo własne i innych w tym wyjątkowym okresie, a także przeprowadził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Czwartoklasiści wykazali się sporą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, ale najważniejszy był fakt, że wszyscy garnęli się do ćwiczeń i pomocy poszkodowanym. Uczniowie mogli m.in. poćwiczyć resuscytację na fantomach, użyć defibrylatora AED, przenieść poszkodowanego na noszach czy użyć specjalistycznych opatrunków.

Zobacz więcej zdjęć w Galerii.

Bardzo dziękujemy za to cenne spotkanie p. Tomaszowi, a wszystkim ratownikom składamy ogromne podziękowania za ich ofiarność oraz codzienną ciężką pracę i służbę.

rat1rat2rat3

Nasza lokalizacja

Przekaż 1% podatku!

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search