11 szprotawa herb

Święto Szkoły

sw pierw01

   Zwieńczeniem całego tygodnia było Święto Szkoły, podsumowujące I półrocze nauki. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości, mi.in. pani Ewa Gancarz, pełniąca obowiązki Burmistrza Miasta i Gminy Szprotawa, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – pan Andrzej Skawiński, miejscy radni, dyrektorzy szkół i zaprzyjaźnionych instytucji, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele. Szczególnym gościem był oczywiście Król Maciuś I wraz ze swoim orszakiem.

    Podczas pierwszego apelu o godz. 9.00 uczniowie klas pierwszych otrzymali medale „Uczeń na medal”, a uczniowie klas drugich i trzecich dyplomy - nagrody za osiągnięcia dydaktyczne i zachowanie w I semestrze. Laureaci konkursu ortograficznego, recytatorskiego i plastycznego otrzymali nagrody, m.in. książki, dyplomy, maskotki i czekolady.

    Ostatnim punktem programu była część artystyczna. Taniec hiphopowy przedstawiła  uczennica klasy pierwszej - Rita Citak, a Maja Mróz z 3a wyrecytowała pięknie wiersz. Uczniowie klasy 1c pod opieką wychowawczyni pani Iwony Brzozowskiej-Gonciarz zaprezentowali wspaniałe przedstawienie „W świecie barw”. Na koniec zatańczył nasz niezwykły szkolny zespół taneczny BINGO pod kierunkiem pani Grażyny Gintowt-Syrycy. Wszyscy wykonawcy spisali się na medal!

    Więcej zdjęć w naszej Galerii.

    O godz. 11.00 odbyła się uroczystość dla uczniów klas 7-8, a o godz. 13.00 dla klas 4-6.

    Starsi uczniowie i ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne za średnią ocen powyżej 4,75. Dyplomy i nagrody książkowe odebrali uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, a także laureaci i wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie Memory Master.

    Nagrodzono również sportowców, którzy godnie reprezentowali szkołę zawodach sportowych, m.in. w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

    Rozstrzygnięte zostały również konkursy zorganizowane podczas obchodów Tygodnia Patrona, m.in. konkurs wiedzy o Januszu Korczaku, konkurs na prezentację i projekt banknotu z wizerunkiem Patrona, a także konkurs literacki i fotograficzny.

    Podczas uroczystości pani dyrektor i wychowawcy mieli również doskonałą okazję, aby podziękować rodzicom naszych uczniów za wszelką pomoc, przychylność i wsparcie.

    Honorowy Tytuł „Przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie” przyznawany jest osobom fizycznym, instytucjom, firmom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla szkoły. W tym roku ten honorowy tytuł Kapituła przyznała Nadleśnictwu Szprotawa oraz Bankowi PKO BP w Szprotawie za bezinteresowne prace na rzecz szkoły, pomoc w realizacji działań dydaktycznych i opiekuńczych. Pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy przedstawicielom tych instytucji – panom Dariuszowi Chełskiemu i Czesławowi Szczepanikowi.

Na zakończenie obu uroczystości mieliśmy okazję obejrzeć fantastyczne programy artystyczne, m.in. występy wokalne i taneczne, „Bajkę o rybaku i złotej rybce” przygotowaną przez kl. 6fg czy widowisko cyrkowe przygotowane przez uczniów kl. 5a.

    Więcej zdjęć w naszej Galerii.

 

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Powszechny Spis Rolny

numeral

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search