11 szprotawa herb

Tydzień Patrona - Dzień 3 - Środa

sejmik1

    Dzień Czerwony minął pod hasłem szalonej zabawy, ale także spraw ważnych i aktualnych problemów współczesnego świata. Już od rana najmłodsi szykowali się na wspaniały bal karnawałowy, na którym gościł Król Maciuś I ze swoją świtą, a starsi uczniowie rozpoczęli szaloną zabawę po lekcjach. Jaką wiedzę o naszym Patronie mają uczniowie? Tego mogliśmy się dowiedzieć podczas konkursu wiedzy o Januszu Korczaku. Już niebawem nastąpi ogłoszenie zwycięzców wszystkich konkursów przeprowadzonych podczas Tygodnia Patrona.

    Tego dnia po raz dziewiąty odbył się SEJMIK DZIECIĘCY organizowany przez naszą szkołę w Urzędzie Miejskim w Szprotawie. W tym roku przedstawiciele wszystkich gminnych szkół podstawowych i szprotawskich przedszkoli wzięli udział w obradach przebiegających pod hasłem „MYŚL EKO-GLOBALNIE, DZIAŁAJ EKO-LOKALNIE”. Nie tylko młode posłanki i młodzi posłowie dyskutowali na temat ochrony środowiska, ale także zaproszeni goście -  Król Maciuś Pierwszy ze swoją świtą, pełniąca funkcję Burmistrza – Pani Ewa Gancarz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Pan Andrzej Skawiński, przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Dorota Wójcik, a także dyrektorzy i nauczyciele gminnych szkół oraz przedszkoli. Zadawano wiele ważnych pytań i szukano na nie jeszcze więcej mądrych i odpowiedzialnych odpowiedzi, np. Co zrobić, by lokalnie dbać o środowisko, chronić je i zapobiegać jego degradacji? Co dziecko i dorosły może zrobić, by dbać o zdrowe powietrze i środowisko naturalne na co dzień? Jakie działania firm mogą wpłynąć na globalną i lokalną poprawę ekosystemu? Każda ze szkół zaprezentowała najlepsze rozwiązania, które mogą stać się inspiracją dla rządzących naszą gminą, by Szprotawa stała się miastem i gminą EKO. Najważniejsze pomysły zostały zapisane w formie uchwały, pod którą podpisali się reprezentanci społeczności szkolnej i władz miasta, a każdy uczestnik zobowiązał się do bycia ambasadorem dobrych, ekologicznych nawyków.

Więcej zdjęć w naszej Galerii.

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Powszechny Spis Rolny

numeral

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search