Tydzień Patrona - Dzień 2 - Wtorek

tydz wtor1

    Wtorek 18 lutego to w kalendarium obchodów Tygodnia Patrona Szkoły Korczakowski Dzień Literacki i tzw. Dzień Zielony. Już przed ósmą rano nasza szkoła robiła się coraz bardziej zielona, bowiem w stroju uczniów i nauczycieli dominował kolor, zwiastujący zbliżającą się wiosnę.

zieloni1zieloni2zieloni3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

    O godzinie 10.00 w bibliotece szkolnej rozpoczęła się akcja Czytanie Korczaka. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście i uczniowie. Swoją obecnością zaszczyciła nas burmistrz miasta Pani Ewa Gancarz, byłe nauczycielki naszej szkoły: Pani Wanda Gruszewska, Pani Elżbieta Zając, Pani Elżbieta Meyro oraz przedstawicielka Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Pani Barbara Buchowska. Gości i uczestników spotkania przywitała dyrektor szkoły Pani Jadwiga Zarzeczna-Rosół. Spotkanie miało swój literacki i rodzinny klimat. Wszyscy czuliśmy się  jak jedna szkolna i korczakowska rodzina. Było ciekawe, momentami zabawne i wzruszające. Choć każdy z uczestników prezentował niewielki fragment utworu Korczaka, wiele z niego można było wydobyć, usłyszeć, wyczytać.

    To niesamowite, jak ponadczasowe są słowa Janusza Korczaka. Biorąc pod uwagę, że wiele z nich zostało spisanych ponad 100 lat temu, są zaskakująco aktualne. Wszyscy uczestnicy akcji przekonali się także, że to nie jest prosta lektura. Zamiast porad wskazówek, dostajemy zbiór pytań, które mocno dają do myślenia. Ach, ten nasz Stary Doktor!

    Po lekcjach kolejne atrakcje czekały na uczniów, nauczycieli oraz… rodziców! O godz. 17.00 na szkolnej hali sportowej rozpoczęły się międzypokoleniowe rozgrywki. Zacięta rywalizacja zeszła na drugi plan, bo najważniejsza była dobra zabawa. Rozgrywki zapoczątkowały ćwiczenia rozgrzewające oraz ćwiczenia tzw. strumykowe.  Po czym zawodnicy mogli się rozgrzać, pokonując tor przeszkód, aż w końcu przystąpili do turnieju w cztery ognie. Spalone kalorie zawodnicy mogli uzupełnić zdrowym, owocowym poczęstunkiem. Dziękujemy Rodzicom za świetną zabawę.

skrzynka

W bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę książek Janusza Korczaka i o Januszu Korczaku. Zaś na korytarzu na parterze przez cały tydzień funkcjonuje „Skrzynka Marzeń”, do której uczniowie mogą wrzucać swoje marzenia.

Więcej zdjęć możecie obejrzeć w naszej szkolnej Galerii.

Szczegółowy program obchodów Tygodnia Patrona - Program

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Powszechny Spis Rolny

numeral

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search