11 szprotawa herb

Nagroda w konkursie na Szkolne Kluby Liderów Pozytywnego Myślenia

pozyt1

    Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie została nagrodzona w konkursie na plan Szkolnego Klubu Liderów Pozytywnego Myślenia w ogólnopolskim projekcie MYŚLĘ POZYTYWNIE.

    Nagrodzony plan odpowiada na potrzeby współczesnego społeczeństwa, w którym istotne staje się wspieranie zdrowia i potencjału psychicznego dzieci i młodzieży, w obliczu wielu nowych zagrożeń, wynikających z postępu cywilizacyjnego.

    Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie  od stycznia 2018 roku bierze udział w programie certyfikacji szkół Szkoła Pozytywnego Myślenia realizowanym w ramach projektu MYŚLĘ POZYTYWNIE. Zostaliśmy włączeni do wyjątkowego grona placówek, które współpracują z Instytutem Edukacji Pozytywnej nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Po akceptacji planu przez ekspertów Instytutu Edukacji Pozytywnej, Klub Liderów Pozytywnego Myślenia rozpoczyna swoją przygodę.

    Chcemy obudzić w uczniach, rodzicach, nauczycielach radość, ponieważ mamy miliony powodów do uśmiechu. Warto zarażać optymizmem ludzi wokół siebie. Przeciw smutkom, nudzie i narzekaniu należy wytoczyć ciężkie działa pozytywnego myślenia. Będziemy ćwiczyć ciało i pozytywne myślenie. W głowach mamy plany i motywację do nowych wyzwań - mówią pierwsi członkowie KLUBU.

     Tuż przed feriami członkowie klubu wybrali się na poszukiwanie zimy do stolicy polskiego narciarstwa biegowego – Jakuszyc. Pod opieką wyspecjalizowanych instruktorów uczniowie doskonalili jazdę na nartach biegowych. Stojąc, leżąc, biegnąc, idąc, w różnych pozytywnych odsłonach, uczniowie odkrywali tajniki jazdy na biegówkach.

Więcej zdjęć w naszej Galerii

pozyt2pozyt2pozyt3

Nasza lokalizacja

Nasz kanał YouTube

proocent

Search