11 szprotawa herb

Erasmus+ 2016-2018

Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysły…

Podsumowanie projektu realizowanego w latach 2016-2018

erasm16

    O tym, że śmiałe podejmowanie wyzwań jest krokiem w dobre jutro, przekonali się nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie , którzy 31 maja 2018 roku zakończyli dwuletni projekt europejski „Sięgnij gwiazd – od potrzeb do marzeń” w ramach programu Erasmus+ Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej. Dwunastu nauczycieli różnych specjalności, odbywających szkolenia językowe i metodyczne w Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Malcie, finansowane ze środków UE, podsumowało i zakończyło raportem czas wytężonej pracy związanej z upowszechnianiem rezultatów wynikających z uczestnictwa w kursach europejskich.

erasm16a

    Przypomnijmy, że po otrzymaniu pozytywnej oceny wniosku ruszyła machina projektu. Oprócz kwestii formalnych (podpisywania umów i porozumień) rozpoczęło się przygotowanie nauczycieli do wyjazdu i nawiązywanie współpracy z partnerami. Po powrocie z wyjazdów nauczyciele przedstawiali wnioski i rozpoczęło się wdrażanie zmian, czyli przekazywanie różnym grupom docelowym (uczniom, nauczycielom, rodzicom i innym podmiotom) doświadczeń i wiedzy. Rezultatami dzielono się również z nauczycielami z innych szkół. Na spotkaniach promocyjnych, programu Erasmus+ przedstawiono prezentacje z wyjazdów na zagraniczne kursy językowe naszych nauczycieli, przykładowe aktywne metody pracy, które można poznać na kursach a także zasady aplikowania o środki oraz finansowania i rozliczania wyjazdów w programie Erasmus+. Wszystkie korzyści indywidualne, które nabyli uczestnicy projektu, przełożyły się następnie na uczniów, całe środowisko szkolne i innych odbiorców.

    Zdecydowana większość uczestników mobilności kontynuuje naukę języka obcego w Polsce. Ponadto uczestnicy często podkreślają, że wyjazd był momentem zwrotnym w podejściu do nauczania. Językowcy naładowani nowymi pomysłami, wcielają je w życie podczas lekcji, modyfikując je w zależności od charakterystyki grupy, z którą pracują. Natomiast pozostali nauczyciele oprócz tego, że kontynuują doskonalenie swoich umiejętności językowych próbują swoich sił w poszukiwaniu zagranicznych partnerów na platformie e-Twinning i realizowaniu ciekawych projektów, w których językiem komunikacji jest angielski lub niemiecki. Po zakończonych mobilnościach nauczyciele tworzą programy, realizują innowacje pedagogiczne, prowadzą warsztaty językowe, zajęcia rozwijające z języka obcego, zajęcia teatralne z wykorzystaniem elementów języka, stosują zdobytą wiedzę podczas lekcji i innych zajęć z uczniami z wykorzystaniem nowych narzędzi TIK.
    Zakończyła się realizacja projektu europejskiego nauczycieli SP1. Rozpoczęło się poszukiwanie nowych możliwości projektowych w ramach Erasmus+. Przed nami nowe wyzwanie, tym razem ukierunkowane na uczniów z naszej szkoły.

 

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

18 październik 2021
13 październik 2021
13 październik 2021

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search