11 szprotawa herb

Małgorzata Buchowska - Malta

BuchowskaMałgorzata Buchowska - nauczyciel wychowania fizycznego

Kurs: Creative use of Technology in the classroom w St. Pauls Bay (Malta)

Termin: wrzesień - październik 2019 r.

    Moja pierwsza przygoda z Erasmus+ Mobilność rozpoczęła się na wyspie Malta. Celem wyjazdu było szkolenie z zakresu stosowania nowoczesnych technologii. Kurs odbywał się w szkole językowej Alpha School of English w St. Pauls Bay w dniach 22 września - 4 października 2019 r.

    St. Pauls Bay to przepiękna nadmorska miejscowość. Pogoda przez dwa tygodnie była wspaniała. Miejscowa ludność bardzo miła i przyjazna. Malta to piękna wyspa z wieloma atrakcjami, które tylko częściowo udało mi się zobaczyć, dlatego w przyszłości myślę o powrocie w to miejsce.

    Zajęcia w szkole językowej odbywały się w dziesięcioosobowej, międzynarodowej grupie. Uczestnikami szkolenia byli nauczyciele z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech i Polski. W pierwszym dniu odbyły się gry i zabawy integracyjne, służące poznaniu grupy. Kolejne dni to korzystanie z nowoczesnych technologii i aplikacji. Pracowaliśmy na tablicy interaktywnej, poznaliśmy wiele gier i quizów online oraz pojawiły się ciekawe pomysły, które można wykorzystać w kreatywnej pracy z dziećmi i młodzieżą. Podczas zajęć poprawiliśmy kompetencje językowe, poznaliśmy nowe metody nauczania, które wykorzystuje się w innych krajach Europy. Zwiększyła się również świadomość międzykulturowa, dzięki nawiązaniu kontaktów z nauczycielami z innych krajów. W ramach zajęć mieliśmy również dwie wycieczki fakultatywne. Pierwsza do Valetty – obecnej stolicy Malty, podczas której zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w mieście oraz mogliśmy spróbować maltańskich specjałów kulinarnych. Druga, do dawnej stolicy Malty – Mediny. Stara stolica okazała się przepięknym i bardzo ciekawym miastem. Tam zobaczyliśmy wiele zabytków, w tym bardzo ciekawe Katakumby Św. Pawła. Z obu wycieczek robiliśmy prezentacje i projekty przy pomocy Movie Makera. Wycieczki były również świetną okazją do integracji grupy i ciekawych rozmów.

    Dwa tygodnie, które spędziłam na Malcie na długo pozostanie w mojej pamięci. Poznałam nauczycieli z różnych krajów, wymieniliśmy się doświadczeniami, zwiedziłam wiele ciekawych i przepięknych miejsc, ale przede wszystkim stałam się otwarta na nowoczesne technologie, które na pewno pomogą mi w kreatywnej pracy w szkole. Zajęcia w szkole językowej i codzienne rozmowy z obcokrajowcami znacznie poprawiły moje umiejętności z zakresu języka angielskiego. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w szkoleniu w ramach programu Erasmus+. W przyszłości chciałabym jeszcze raz wziąć udział w programie Erasmus+ Mobilność.

Małgorzata Buchowska

Nasza lokalizacja

Nasz kanał YouTube

proocent

Search