11 szprotawa herb

Małgorzata Buchowska - Malta

BuchowskaMałgorzata Buchowska - nauczyciel wychowania fizycznego

Kurs: Creative use of Technology in the classroom w St. Pauls Bay (Malta)

Termin: wrzesień - październik 2019 r.

    Moja pierwsza przygoda z Erasmus+ Mobilność rozpoczęła się na wyspie Malta. Celem wyjazdu było szkolenie z zakresu stosowania nowoczesnych technologii. Kurs odbywał się w szkole językowej Alpha School of English w St. Pauls Bay w dniach 22 września - 4 października 2019 r.

    St. Pauls Bay to przepiękna nadmorska miejscowość. Pogoda przez dwa tygodnie była wspaniała. Miejscowa ludność bardzo miła i przyjazna. Malta to piękna wyspa z wieloma atrakcjami, które tylko częściowo udało mi się zobaczyć, dlatego w przyszłości myślę o powrocie w to miejsce.

    Zajęcia w szkole językowej odbywały się w dziesięcioosobowej, międzynarodowej grupie. Uczestnikami szkolenia byli nauczyciele z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech i Polski. W pierwszym dniu odbyły się gry i zabawy integracyjne, służące poznaniu grupy. Kolejne dni to korzystanie z nowoczesnych technologii i aplikacji. Pracowaliśmy na tablicy interaktywnej, poznaliśmy wiele gier i quizów online oraz pojawiły się ciekawe pomysły, które można wykorzystać w kreatywnej pracy z dziećmi i młodzieżą. Podczas zajęć poprawiliśmy kompetencje językowe, poznaliśmy nowe metody nauczania, które wykorzystuje się w innych krajach Europy. Zwiększyła się również świadomość międzykulturowa, dzięki nawiązaniu kontaktów z nauczycielami z innych krajów. W ramach zajęć mieliśmy również dwie wycieczki fakultatywne. Pierwsza do Valetty – obecnej stolicy Malty, podczas której zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w mieście oraz mogliśmy spróbować maltańskich specjałów kulinarnych. Druga, do dawnej stolicy Malty – Mediny. Stara stolica okazała się przepięknym i bardzo ciekawym miastem. Tam zobaczyliśmy wiele zabytków, w tym bardzo ciekawe Katakumby Św. Pawła. Z obu wycieczek robiliśmy prezentacje i projekty przy pomocy Movie Makera. Wycieczki były również świetną okazją do integracji grupy i ciekawych rozmów.

    Dwa tygodnie, które spędziłam na Malcie na długo pozostanie w mojej pamięci. Poznałam nauczycieli z różnych krajów, wymieniliśmy się doświadczeniami, zwiedziłam wiele ciekawych i przepięknych miejsc, ale przede wszystkim stałam się otwarta na nowoczesne technologie, które na pewno pomogą mi w kreatywnej pracy w szkole. Zajęcia w szkole językowej i codzienne rozmowy z obcokrajowcami znacznie poprawiły moje umiejętności z zakresu języka angielskiego. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w szkoleniu w ramach programu Erasmus+. W przyszłości chciałabym jeszcze raz wziąć udział w programie Erasmus+ Mobilność.

Małgorzata Buchowska

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

18 październik 2021
13 październik 2021
13 październik 2021

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search