11 szprotawa herb

Erasmus+ 2019-2021

erasmus logo

 

 

 

 

Projekt „W szkole marzeń - nauka daje moc”

realizowany w ramach programu Erasmus+

 

    Projekt „W szkole marzeń - nauka daje moc” realizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie rozplanowany został na 24 miesiące i trwać będzie od lipca 2019 r. do końca czerwca 2021.

    Jako jego najważniejsze działania należy wskazać udział pracowników szkoły w dwutygodniowych mobilnościach realizowanych na Cyprze, Malcie, w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech, podczas których wezmą oni udział w szkoleniach językowych ogólnych i specjalistycznych oraz językowo-metodycznych, takich jak: „Teacher Refresher Course for Non-Native Teachers”, „Creative use of Technology in the classroom”, „Content and Language IntegratedLearning”, „The Playground Classroom Language Teaching Methodology for Primary School” czy „TEL -Technology Enhanced Learning”. Mobilności zaplanowane zostały na dwie tury, tj. na lipiec/wrzesień2019 oraz na rok 2020.

Przyjęto następujące cele projektu:

  • podniesienie biegłości językowej nauczycieli przedmiotów ogólnych i nauczania wczesnoszkolnego oraz kadry zarządzającej i pracowników administracji,
  • zwiększenie liczby realizowanych w szkole projektów międzynarodowych, w tym eTwinningowych, jak również biorących w nich udział uczniów i nauczycieli,
  • szkolenie nauczycieli pod kątem wprowadzenia w szkole nauczania zintegrowanego (geografia z językiem angielskim) z wykorzystaniem metody CLIL,
  • wdrożenie innowacyjnych metod nauczania, uaktualnienie programów nauczania i dopasowanie ich do potrzeb współczesnych uczniów.

   Szkoła przeprowadziła rekrutację, na podstawie której wyłoniono czternaścioro uczestników projektu, w tym:, nauczycielkę języka niemieckiego, dwie nauczycielki języka angielskiego, trzy nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, dwie nauczycielki WF-u, nauczycielkę języka polskiego, dyrektor szkoły, wicedyrektor-nauczycielkę matematyki i informatyki, pedagog i doradcę zawodowego oraz osoby zajmujące się obsługą sekretariatu. Poza udziałem w szkoleniach, uczestnicy projektu realizować będą działania zmierzające do podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych, w tym przede wszystkim kompetencji językowych i metodycznych.

era1era2

 

 

 

 

 

 

    Na kolejnych etapach podejmą się upowszechniania zdobytej wiedzy i umiejętności w lokalnym środowisku tak, aby poszerzyć grono beneficjentów projektu. Upowszechnianie polegać będzie na organizacji szkoleń, warsztatów czy lekcji otwartych, na które zapraszani będą uczniowie i nauczyciele z pobliskich szkół, a które dotyczyć będą metodyki nauczania, wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej do pacy z uczniami, znajomości i wykorzystania narzędzi Europass i platformy eTwinning oraz realizacji projektu w ramach programu Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej. Nabyte kompetencje będą również rozpowszechniane wśród grona pedagogicznego SP nr 1 w Szprotawie. Ponadto zaplanowane zostały wydarzenia i eventy promujące wiedzę o krajach europejskich oraz europejskie wartości. 

     Udział w projekcie pozwoli jego uczestnikom na podniesienie swoich umiejętności językowych oraz poszerzenie wiedzy i kompetencji z zakresu metodyki nauczania. Nauczyciele językowi odświeżą swój warsztat, doradca zawodowy będzie w stanie podejmować międzynarodową współpracę, kadra zarządzająca i obsługa sekretariatu będzie mogła podejmować rozmowy i negocjacje z zagranicznymi partnerami, jak również będzie mogła swobodnie komunikować się z uczniami obcojęzycznymi i ich rodzicami. Wzrost kompetencji językowych nauczycieli pozwoli im na nawiązywanie i podtrzymywanie międzynarodowych kontaktów oraz realizację międzynarodowych projektów. Pozwoli to na zwiększenie liczby uczniów biorących w nich udział. Poszerzona zostanie również oferta zajęć dodatkowych prowadzonych w szkole. Dzięki temu, że uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach prowadzonych innowacyjnymi metodami, a w szkole wprowadzone zostaną zajęcia prowadzone metodą CLIL, szybciej i łatwiej nabywać będą nową wiedzę, co przełoży się na ich wyniki zarówno ze sprawdzianów wewnętrznych, jak i egzaminów zewnętrznych. Udział w międzynarodowych projektach natomiast przyczyni się do rozwoju ich kompetencji językowych,  interkulturowych oraz interpersonalnych. W większym stopniu przygotowani będą oni do funkcjonowania i podejmowani pracy w środowiskach zróżnicowanych kulturowo. Poprzez realizację wspólnych celów zwiększy się ich wrażliwość i otwartość na inne kultury. 

 

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

18 październik 2021
13 październik 2021
13 październik 2021

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search