Aktualne konkursy

zimowka

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu
„LITERACKA ZIMÓWKA”

„LITERACKA ZIMÓWKA” to o konkurs na wiersz adresowany do uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VIII), oraz szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie wraz z kołem literackim PMDK.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie autorskiego, dotąd niepublikowanego  wiersza o tematyce zimowej na adres organizatora –

Prace będą oceniane w kategorii wiersz, a także w trzech kategoriach wiekowych:

• szkoła podstawowa (kl. IV-VI),
  • szkoła podstawowa (kl. VII- VIII),
  • szkoła ponadpodstawowa

Do autora pracy konkursowej należy wybór rodzaju wiersza. Organizatorzy zapraszają do twórczej inwencji własnej.

Termin nadsyłania prac:

Prace należy przesłać/dostarczyć do dnia 30 stycznia 2022 r. na adres organizatora konkursu.

Szczegóły u nauczycieli języka polskiego.

Nagrody:

Jury planuje przyznać I, II, III miejsce oraz  wyróżnienia (w razie uznania). Laureaci otrzymają dyplom oraz nagrody rzeczowe (dla zdobywcy I miejsca – tablet), które należy odebrać w dniu uroczej gali rozdania wyróżnień. O wynikach konkursu i uroczystym jego podsumowaniu oraz wręczeniu nagród organizator powiadomi nagrodzonych telefonicznie lub e-mailowo. Wstępny termin uroczystej gali wręczenia nagród: 11.02. 2022 r., godz. 17.00 .Wyniki konkursu zostaną również opublikowane na stronie placówki: www.pmdk.bedzin.pl oraz na facebooku.

Plakat 2szd

SZPROTAWSKI DOM KULTURY

ogłasza konkurs na ozdoby świąteczne

(szczegóły na grafice poniżej)

konkursszd

Mikola

dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody. Łączna pula to 8000 pln. Nagrody zostaną rozdane w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III oraz IV-VIII). W każdej kategorii:
   I nagroda - 2500 pln,
  II nagroda - 1000 pln,
  III nagroda - 500 pln.

1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem jest "Święty Mikołaj w oczach dzieci".

2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 15 listopada 2021 r. wypełniając formularz na stronie internetowej: http://www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl">www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

3. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo do 26 listopada 2021 r.

4. Wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia 2021 r.

Więcej informacji udziela p. Dorota Czernisz

nbpkonk

Już po raz 20. Narodowy Bank Polski organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na pracę pisemną dotyczącą sylwetki wybranego ekonomisty. Minister Edukacji i Nauki objął konkurs patronatem honorowym.
Aby zgłosić sie do konkursu należy obejrzeć film znajdujący się na stronie nbp.pl/ekonomiści, wybrać bohatera swojej pracy i wskazać w niej w jaki sposób wybrana sylwetka nas zainteresowała.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. W pracy powinien być poruszony temat dotyczący wydarzeń i obserwacji ekonomicznych, które w czasach młodości skłoniły ekonomistów do zainteresowania się tą tematyką.

Przewidziane nagrody w konkursie
I miejsce – 4000 zł,
II miejsce – 3500 zł,
III miejsce – 3000 zł,
wyróżnienie – 1500 zł.
Gratyfikację za wsparcie merytoryczne otrzymają również nauczyciele-opiekunowie nagrodzonych uczniów.

Termin nadsyłania prac mija 12 października br.

Więcej informacji na stronie https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2021/praca_pisemna/pisemna_main.html

plakatszdk

KONKURS NA PLAKAT TEATRALNY

Szprotawski Dom Kultury zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie "PLAKAT TEATRALNY", który organizowany jest w ramach projektu "Kulturalne Pendolino". Wśród nadesłanych prac wybranych zostanie 45 prac, których autorzy pojadą w kulturalną podróż do Zielonej Góry. Wycieczka jest bezpłatna (wszystkie koszty pokrywa Szprotawski Dom Kultury). Planowany wyjazd 24.10.2021 roku, godz. 9.00.

W programie:

• godz. 11.00 seans filmowy w Planetarium Wenus "Jesteśmy gwiazdami"
  • godz. 12.45 - obiad
  • godz. 14.00 - lekcja teatralna z aktorami Teatru Lubuskiego
  • godz. 16.00 - spektakl teatralny "Marzenie Nataszy"
 Szczegóły konkursu wraz z Kartą Zgłoszenia znajdziecie w Regulaminie na stronie https://www.szdk.pl/index.php/173-konkurs-plakat-teatralny

buntow

Konkurs na komiks!

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno–Literackim „Buntowniczki”, którego Organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, a Współorganizatorem - Academy International Wawer.

W tym roku na uczestników czeka nowe zadanie – stworzenie komiksu!

Zadaniem uczestników będzie stworzenie komiksu o kobiecie – buntowniczce żyjącej w XXI w. Realizatorzy działania będą mogli wybrać jeden z tematów komiksu:

a) Droga do Buntu - jak stałam się Buntowniczką

b) Oto ja! – czego dokonała wybrana Buntowniczka.

Termin dostarczania prac konkursowych mija 13 grudnia 2021 r.

Dokładne wytyczne znajdziecie w załączonym regulaminie - klinknij link REGULAMIN

Więcej informacji o projekcie i konkursie na stronie "Buntowniczki" Wakelet

Najnowsze Wiadomości