Wygląd ucznia

Wypisy ze Statutu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie

§ 4

  1. Strój i wygląd codzienny ucznia powinien być stosowny, schludny i estetyczny. Przy jego wyborze uczniowie oraz rodzice (opiekunowie) powinni kierować się przede wszystkim wyczuciem, poczuciem estetyki i ogólnie przyjętymi normami społecznymi. Jeżeli pracownik szkoły zwróci uwagę uczniowi na niestosowny strój, uczeń zobowiązany jest zmienić strój począwszy od następnego dnia nauki.
  1. Strój galowy: biała koszula, spodnie i spódniczka w jednolitym ciemnym kolorze, o stosownej długości, nie krótszej niż do kolan obowiązuje w dniach: uroczystości szkolnych wymienionych w pkt 5 i 6 oraz podczas egzaminów zewnętrznych;
  2. Poczet sztandarowy posiada własny strój galowy.
  3. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój uczniów oraz w trosce o estetykę ich wyglądu, za niezgodne (zabronione) z przyjętym wizerunkiem ucznia uważa się: