Zielona Szkoła w Międzyzdrojach

Grupa uczniów klasy IVd ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie w dniach 4-6.06.2018r. uczestniczyła w 3 dniowej Zielonej Szkole w Międzyzdrojach. Wyjazd został zrealizowany dzięki dotacji Urzędu Miejskiego. Uczniowie w ramach zielonej szkoły zwiedzali Podziemne Miasto Wolin, atrakcje Międzyzdrojów, spędzali czas nad morzem, uczestniczyli w zajęciach plastycznych i obejrzeli film edukacyjny z zakresu uzależnień wśród dzieci i jej przeciwdziałaniu. W czasie wyjazdu uczniowie uczyli się samodzielności, podnosili poziom swojej wiedzy oraz rozwijali wiele pozytywnych cech charakteru, np. umiejętności radzenia sobie w wielu sytuacjach. Zadaniem objętych zostało 18 uczniów. Dzięki uczestnictwu w Zielonej Szkole dzieci miały możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczymi i historycznymi północnej Polski jak również mogły aktywnie spędzić czas wolny. Dzieci wyrabiały w sobie samodyscyplinę i samodzielność, a także doskonaliły współpracę w grupie. Uczniowie pod opieką dwóch nauczycieli mieli okazję do zwiedzenia ciekawych miejsc historycznych, przyrodniczych oraz uczestniczenia w działaniach z zakresu profilaktyki uzależnień.